НОВИНИ

16.09.2009 | В Ізраїлі розмірковують над можливістю створення зони вільної торгівлі з Україною
Джерело - УКРІНФОРМ, Радіо "Німецька хвиля"

Між Україною та Ізраїлем може бути створено зону вільної торгівлі. Асоціація торговельних палат Ізраїлю розпочала процес лобіювання відповідної ініціативи перед ізраїльським урядом.Через рік після початку глобальної економічної кризи, її наслідки вже відбилися на обсягах торговельної співпраці України та Ізраїлю. Так, за перше півріччя цього року товарообіг між обома країнами знизився на 16 відсотків. Водночас експорт з Ізраїлю до України впав аж на 66 відсотків. На думку економістів, які обговорювали цю статистику у Тель-Авіві в межах засідання Eurochambers (найбільшої європейської Асоціації торговельних палат та індустрії), крім наслідків кризи, експортерам та імпортерам заважають і бюрократичні перепони.


Саме тому найвпливовіша лобістська організація Ізраїлю - Асоціація торговельних палат - виступила з ініціативою створення зони вільної торгівлі з Україною, повідомив в інтерв'ю "Німецькій хвилі" президент Асоціації Уріель Лін. "Аби відкрити кардинально нові перспективи ринкової співпраці й полегшити роботу промисловців, - сказав він, - після тривалого аналізу ми вирішили, що створення зони вільної торгівлі з Україною та іншими європейськими державами поза ЄС буде найоптимальнішим рішенням".


За словами представників Асоціації, в ізраїльському уряді до цієї ініціативи поставилися прихильно. Найближчим часом експерти передадуть пакет пропозицій міністрові торгівлі та промисловості. Тож, як прогнозує Уріель Лін, за сприятливих умов, відповідну угоду між Києвом та Єрусалимом може бути укладено вже упродовж наступних двох років. Адже "вигадувати велосипед", кажуть експерти Асоціації, тут немає необхідності - достатньо вивчити та оптимізувати вже існуючі моделі аналогічних угод.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект