НОВИНИ

08.09.2009 | Медвєдєв проти зміни контракту на транзит газу
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Росії Медвєдєв доручив керівникові Газпрому не змінювати умови газового контракту щодо транзиту газу через територію України.Як повідомляють, голова Газпрому Алєксєй Міллер під час зустрічі з паном Медвєдєвим сказав, що Україна домагається зміни умов оплати транзиту газу через Україну, які, за словами Міллера, не передбачені контрактом, вимагаючи, за його словами, передоплати за транзит газу, і сказав, що Росія вже заплатила Україні наперед за транзит газу за перший квартал наступного року. 
Речник Газпрому уточнив після цієї заяви, що Нафтогаз запропонував Газпрому розглянути можливість нової передоплати за транзит газу.


Щодо ставки транзиту, то речник Газпрому сказав, що збільшення тарифу на транзит газу з 2010 року передбачено підписаними в січні контрактами і, що Газпром буде дотримуватися умов контрактів.


Російський президент наголосив на потребі дотримання умов газових контрактів, підписаних у січні цього року в Москві.


Україна хоче уникнути штрафів


Раніше в газетному інтерв’ю заступник голова Нафтогазу Ігор Діденко повідомив, що делегація Нафтогазу поїде до Москви з пропозицією підписати доповнення до контракту з "Газпромом", укладеному в січні 2009 року.


Зокрема, Україна прагне «формалізувати» угоду про нестягування штрафних санкцій за недобір газу, про визначення мінімального обсягу транзиту російського газу, а також про закупівлю Україною меншого обсягу газу наступного року.


Тимошенко нещодавно заявила, що Україна планує зменшити обсяги імпорту російського газу наступного року і, що ставка транзиту російського газу зросте на 65-70% .


Представник Газпрому сказав, що, згідно з контрактом, тариф за транспортування газу визначається за формулою, пов’язаною з ціною на нафту і, що ставка тарифу може зрости на 50-59%.


Тим часом Нафтогаз у понеділок оприлюднив заяву, в якій твердить, що проводить «конструктивні» переговори з керівництвом Газпрому щодо врахування впливу світової кризи на обсяги споживання газу Україною і, що російська сторона «з розумінням ставиться до існуючих економічних складнощів» в Україні і готова до «знаходження паритетного рішення між сторонами».


Президент Ющенко неодноразово критикував газові угоди, підписані Юлією Тимошенко у січні в Мсокві і вимагав їхнього перегляду. Росія твердить, що контракти перегляду не підлягають.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6799. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект