НОВИНИ

02.09.2009 | Зазіхання на територіальну цілісність держав існують і сьогодні - Лех Качинський
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща визнала свої помилки щодо порушення територіальної цілісності Чехословаччини напередодні Другої світової війни, а прояви агресії стосовно інших країн існують і сьогодні. У такий спосіб президент Польщі Лех Качинський під час виступу у Гданську з нагоди вшанування 70-х роковин початку Другої світової війни натякнув на введення російських військ на територію Грузії у серпні 2008 року.


"Порушення територіальної цілісності Чехословаччини було помилкою. Порушення кордонів інших країн є злом і сьогодні. Про це ми могли переконатися минулого року", - зазначив Л.Качинський.


Оцінюючи причини початку Другої світової війни, він висловив думку, що в її основі лежали прагнення двох тоталітарних режимів - гітлерівського та сталінського - поділити сфери впливу в Європі. Він відзначив, що, на відміну від пакту Молотова-Ріббентропа, угоди про ненапад Польщі з Німеччиною та іншими країнами не мали таємних додатків і подвійного трактування.


Щодо трагедії в Катині (у 1940 році у цьому населеному пункті підрозділи НКВС розстріляли кільканадцять тисяч польських військовослужбовців - УКРІНФОРМ), президент РП зазначив, що "це був акт помсти сталінського режиму за загибель у польському полоні червоноармійців у 1920 році". Однак, як підкреслив Л.Качинський, важко проводити паралелі між цими двома подіями (з'ясувати правду про 1920 рік вимагає голова уряду РФ Володимир Путін - УКРІНФОРМ), оскільки у першому випадку це було свідоме вбивство людей, а в іншому - смерть від тифу. "Порівняння епідемії тифу з трагедією Катині не є дорогою до поєднання", - наголосив у своєму виступі президент РП.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект