НОВИНИ

23.09.2009 | У Польщі хочуть створити нову систему протиповітряної та протиракетної оборони
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після того, як Сполучені Штати змінили рішення розмістити на території Польщі та Чехії елементи ПРО, польська компанія BUMAR заявила, що готова створити сучасний та ефективний варіант протиповітряної та протиракетної оборони країни. Оборонний проект під назвою «Щит для Польщі» може бути готовим до 2018 року. Польська розробка мала б бути інтегрована з новою системою ПРО, що її до того часу мали б встановити США.


Президент компанії BUMAR Едвард Новак каже, що система, яку готова створити його фірма, може ефективно «прикрити» щитом протиповітряної та протиракетної оборони не лише окремі міста Польщі, а й усю територію країни.


Проект «Щит для Польщі» мав би інтегрувати польські радарні установки з мобільними пусковими установками ракет Aster 30, що їх виготовляє європейський консорціум MBDA.


Запропонований міністерству оборони Польщі проект має три функціональні рівні дії. Перший – базується на польських ракетах GROM, які здатні влучати у ворожі цілі на відстані від 4 до 6 кілометрів.
Другий – знаходить та знищує повітряні цілі на відстані близько 20 кілометрів. Третій – дозволяє локалізувати та знищувати ворожі ракети у радіусі до 200 кілометрів.


Польща не лякатиметься Іскандерів


Фахівець із питань військової техніки Анджей Кінські вважає, що система протиповітряної та протиракетної оборони «Щит для Польщі» у майбутньому гарантуватиме ефективний захист країни від нападу з повітря.


«Якщо брати до уваги третій, найвищий оперативний рівень дії протиповітряної оборонної системи, то варто наголосити, що саме до знищення балістичних цілей тут будуть придатні ракети Aster 30, – каже пан Кінські. – Якщо, скажімо, брати до уваги військову техніку Росії та Білорусі, то ракети Aster 30 можуть знищувати ракети типу Точка, Точка-у, Ельбрус, що їх часто називають Скудами, а також ракети Іскандер».


Представники міністерства оборони Польщі не коментують заяви компанії BUMAR, однак урядовці визнають, що міністерство має намір до 2018 року модернізувати систему протиповітряної та протиракетної оборони країни.


«Щит для Польщі» може допомогти і ВПК країни


Цю систему, котра існує у Польщі ще з радянського періоду, через 10 років можна буде порівняти з купою металобрухту, робить висновок фахівець із військової техніки Анджей Кінські і пояснює, чим відрізняється проект «Щит для Польщі» від американського проекту протиракетного щита.


«Це має бути проект протиповітряної оборони з урахуванням можливості знищення балістичних, тобто тактичних та тактично-оперативних ракет, – зазначає він. – Отож польська система не має нічого спільного з американським протиракетним щитом, за винятком того, що на території Польщі, крім елементів ПРО, у рамках цього проекту мали б ще, як додаток до нього, бути дислоковані ракети американської протиповітряної оборони PATRIOT».


Урядові кола Польщі підтверджують, що стосовно розміщення у Польщі ракет системи PATRIOT ведуться переговори з американською стороною.Оглядачі вважають, що програма модернізації польської протиповітряної та протиракетної оборони має ще один важливий аспект: під час економічної кризи урядові замовлення на поставки військової техніки на суму 4 мільярди євро дозволять уникнути банкрутства польським заводам військово-промислової галузі, та зберегти тисячі робочих місць.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект