НОВИНИ

10.09.2009 | Інтелігенція просить світ захистити Україну від Росії
Джерело - Українська правда

Українська інтелігенція закликає США, Велику Британію, Францію та Китай скликати міжнародну конференцію для забезпечення реальних гарантій безпеки України.


Зокрема, йдеться про міжнародну конференцію держав-гарантів Будапештського меморандуму.


Також інтелігенція звертається до керівних органів ЄС "щодо необхідності зайняти чітку та однозначну позицію в питанні забезпечення державного суверенітету України, висловити застереження щодо будь-яких форм втручання Росії у внутрішні справи України".


Окремо підписанти звертаються до держав Вишеградської групи з проханням виробити спільну чи висловити окрему позицію з приводу загострення російсько-українських відносин.


Інтелігенція зауважує: "Російське керівництво свідомо взяло курс на демонтаж чинної системи безпеки, ключовим напрямом якого стало прагнення підпорядкувати Україну виконанню геостратегічних інтересів Росії".


"Наслідком такої стратегії є стрімка ескалація напруження у двосторонніх відносинах. Безпрецедентного загострення набула інформаційна війна проти України", - йдеться у зверненні.


"В російському суспільстві з українців формується образ ворога, на Україну накидається ярлик головного дестабілізатора у відносинах ЄС і Росії", - додають підписанти.


Коментуючи послання президента Росії до президента України та законопроект про використання російських збройних сил за межами РФ, інтелігенція зауважує:


"Вперше за довгі роки з’явилися ознаки того, що Кремль не виключає із арсеналу своїх зовнішньополітичних інструментів стосовно України і силові засоби".


Останні заяви російської сторони на адресу України підписанти вважають "безпосереднім пропагандистським обґрунтуванням можливого силового втручання у внутрішні справи України".


"Для придушення її суверенітету і свободи, перетворення України у територію неподільного впливу і контролю з боку Росії", - пояснюється у зверненні.


"Підпорядкування України російській стратегії відновить поділ Європи, нестиме прямі загрози міжнародній і національній безпеці держав Євросоюзу, призведе до зниження загального рівня довіри та безпеки у Європі, ескалації напруження і протистоянь у міжнародних відносинах в цілому", - попереджають представники інтелігенції.


Звернення підписали Юрій Андрухович, Оксана Забужко, В'ячеслав Брюховецький, Семен Глузман, Микола Жулинський, Василь Кремінь, Сергій Комісаренко, Мирослав Попович, Леонід Кравчук, Левко Лук'яненко та інші.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект