НОВИНИ

04.09.2009 | Україну лякають санкціями СОТ за субсидії для своїх
За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Україна може наразитися на санкції СОТ після запровадження 10%-вої ставки на імпорт автомобілів, м’яса та м’ясопродуктів.


Про це попереджає директор Аналітично-дорадчого центру Блакитної стрічки ООН Марчін Свєнчіцкі.


Нова імпортна надбавка, яку хочуть узаконити народні депутати, має змінити 13%-вий автомобільний збір, який всупереч правилам СОТ діяв в Україні майже рік.



 


Свєнчіцкі вважає таке нововведення дискримінаційним по відношенню до іноземних імпортерів, оскільки законопроект, ініційований парламентарями, передбачає субсидії для внутрішніх виробників, а інші залишаються ні з чим.


"Це порушує правила СОТ і дає можливість експортерам, які працюють на українському ринку, вимагати подібних компенсацій. Також експортери можуть виступити з вимогою до СОТ про введення подібних заходів на імпорт з України", - каже Свєнчіцкі.


За словами експерта, вступивши до Світової організації торгівлі, Україна надто часто порушує правила цієї міжнародної організації, тому й переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС йдуть так повільно.


Втім, на думку експерта ООН, найбільше переговірний процес з Євросоюзом гальмують повільні українські реформи й корупція.


Свєнчіцкі зауважив, що запровадження нової імпортної надбавки дасть лише "пунктирний позитивний ефект" для української автомобілебудівної галузі та аграрного сектору, але в будь-якому разі підвищення мита на експорт товарів лягає на плечі кінцевого українського споживача.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект