НОВИНИ

18.09.2009 | Республіканці вважають, що рішення Обами щодо ПРО "зміцнить росіян і налякає українців"
За матеріалами - Korespondent

Республіканці з обуренням зустріли рішення Барака Обами щодо коригування планів розгортання ПРО в Європі.

Сенатор-республіканець від Арізони Уіп Джон Кіл назвав рішення Обами небезпечним і короткозорим.


"Це зміцнить росіян, а також злякає і знесилить поляків, чехів, українців і грузин. Це величезна помилка. Це рішення не тільки робить Америку вразливою перед зростаючою загрозою з боку іранських ракет далекого радіусу дії, а й повертає час назад, до тих днів "холодної війни", коли Східну Європу вважали областю Росії", - зазначає Кіл у письмовій заяві для ЗМІ.


Такий крок нинішньої адміністрації, вважає сенатор, обернеться "гірким розчаруванням і є попередженням людям Східної Європи".


"Повідомлення, що сьогодні уряд послав, зрозуміло: США більше не залишаються в колі своїх друзів і вибирають перезавантаження відносин з Росією", - наголошує Кіл.


Сенатор-республіканець від Арізони Джон Маккейн також піддав жорсткій критиці рішення свого опонента по президентській кампанії 2008 року.


"Рішення (скорегувати плани щодо ПРО) було прийнято тоді, коли народи Східної Європи все більше побоюються зухвалої поведінки Росії, що відновлюється... З огляду на міцні і непорушні відносини з цими націями, які беруть початок з моменту закінчення "холодної війни", ми повинні зробити кроки назад для зміцнення цих відносин", - зазначає Маккейн.


Сенаторам вторять конгресмени-республіканці. Лідер республіканської меншини в палаті представників Джон Боенер (Огайо) згоден з думкою колег по партії в тому, що рішення Обами про коригування системи ПРО, перш за все, дасть козирі Росії та Ірану і послабить європейських союзників США.


"Перегляд планів з розгортання ПРО в Польщі та Чеській Республіці дійсно є трохи більше ніж просто посилення Росії та Ірану за рахунок наших союзників у Європі", - йдеться в заяві Боенера.


"Історія не прихильна до лідерів, які приносять у жертву наших польських союзників, - вторить Боенеру конгресмен-республіканець Марк Кірк (Іллінойс). - Іран - спонсор терористів - вже готує ракету найдовшого радіусу дії в усьому терористичному світі".


Водночас, офіційний представник держдепартаменту США Іен Келлі зазначив, що Рада з національної безпеки США повідомила російське посольство про зміни в плани щодо створення системи ПРО ще до офіційної заяви американського президента.


Нагадаємо, що постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін закликав не впадати в ейфорію у зв'язку з коригуванням своїх планів США щодо протиракетної оборони.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 818. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект