ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

14.09.2009 | Ющенко змагається за туркменський газ
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко вирушає з офіційним візитом до Туркменистану для переговорів, метою яких є відновлення прямих поставок туркменського газу до України.



За повідомленнями інформаційних агентств, напередодні посол України в Ашгабаті сказав, що Україна готова почати переговори про закупівлю до 15-ти мільярдів кубометрів газу на рік.



До 2006-го року Україна була головним споживачем туркменського газу, якого вона купувала 35 млрд. кубометрів на рік, проте відтоді туркменський газ купує Росія і продає його Україні.


Чи слід чекати прориву?


За словами експерта з питань енергетики, заступника директора центру “Псіхея”, Геннадія Рябцева, останні 5 років відносини між Україною та Туркменістаном «послідовно погіршувалися».


Пан Рябцев каже, що Україна «втратила не лише туркменьский газ, але й велику кількість контрактів на будівництво у тому числі й інфраструктури пов’язаної з видобуванням нафти і газу».


Пан Рябцев зауважує, що поновити відносини не так просто:


“В Туркменистані, і не тільки усім зрозуміло, що за кілька місяців буде змінено керівництво в країні, і новий керівник держави буде мати іншу думку стосовно напрямків та способів співробітництва з Туркменистаном. Однак відкидати взагалі можливість покращення стосунків чи зростання рівня довіри та відносин між Україною та Туркменистаном в енергетичній сфері також не можна. Зараз Туркменистан використовує будь-яку можливість, щоб зменшити залежність від Росії, і мати можливість якимось чином експортувати свої енергоносії, якщо не до Європи, то хоча б до країн Азії”.


Пан Ющенко приїздить до Туркменистану відразу за президентом Медвєдєвим, який відвідав президента Бердимухамедова у неділю і заявив, що «добра традиція дружніх стосунків» Росії з Середньою Азією розвивається.


Росія видобуватиме каспійський газ


Останніми місяцями стосунки між Туркменистаном і Росією в газовій галузі були затьмарені після вибуху на газопроводі у квітні, після чого Туркменистан звернувся по інвестиції до Заходу, що викликало невдоволення Росії, яка має майже цілковиту монополію на газовий експорт Туркменистану.


Повідомляють, що під час візиту російського лідера було домовлено, що група Ітера стане першою російською компанією, яка отримає право на розробку родовищ на шельфі Каспійського моря.


Вважається, що Туркменистан є четвертою найбагатшою газом країною у світі.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект