НОВИНИ

09.09.2009 | У ЄС готові допомогти Україні через поведінку Москви
За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Громадяни ЄС і США стурбовані поведінкою Москви і висловлюються за надання допомоги Україні і Грузії з боку ЄС, НАТО і Вашингтона.


Це випливає з даних опитування на тему "Підтримка лідерства США стрімко росте в Європі", оприлюднених у розділі, присвяченому Ірану і Росії.


Опитування проведене в рамках проекту "Трансатлантичні напрямки 2009 року", організованого German Marshall Fund (США) і Compagnia di San Paolo (Італія).


Зокрема, у звіті вказується, що "поведінка Москви щодо її сусідів є предметом зростаючої стурбованості серед громадян країн - союзників по НАТО".


"Найбільш стурбовані жителі Нідерландів (78%) і США (78% з 35% "дуже стурбовані) . Менш стурбовані болгари (40%)", - говориться в документі. Але у всіх країнах, крім Польщі, кількість громадян, що стурбовані, виросла в порівнянні з 2008 роком", - говориться у висновках.


Крім того, відповідно до опитування і європейці, і американці висловилися за "надання протидії російському впливові".


"Сім з 10 європейців (70%) висловилися за надання Європейським Союзом допомоги в сфері безпеки таким демократіям, як Україна і Грузія. Більшість американців (68%) вважають, що Вашингтон має почати аналогічні дії.


Переважна більшість (62%) у країнах - членах НАТО (ЄС і Туреччина) і 66% американців висловлюються за надання такої ж допомоги з боку НАТО", - констатується в документі.


Опитування було проведено в США і 12 європейських країнах - Німеччині, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландах, Польщі, Португалії, Словаччині, Іспанії, Туреччині, Румунії і Болгарії. Було опитано більш ніж 13 тисяч осіб.


Опитування проходило з 9 червня по 1 липня 2009 року. У кожній країні був опитано як мінімум 1 тисяча чоловіків і жінок старше 18 років. Похибка вибірки 3%.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект