НОВИНИ

25.09.2009 | Настав час реформувати всю систему міжнародних відносин - Ніколя Саркозі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що настав час реформувати всю систему міжнародних відносин, у тому числі Світовий банк та інші фінансові міжнародні інститути, які не змогли запобігти нинішній кризі. Про це французький лідер заявив, виступаючи перед учасниками загальнополітичної дискусії на 64-й сесії Генеральної Асамблеї в Нью-Йорку.


Відзначивши, що сьогодні мільйони людей у світі втратили роботу, страждають від голоду і не мають доступу до чистої питної води, Ніколя Саркозі заявив, що відповідальність за нестатки лежить на міжнародному співтоваристві. Президент Франції закликав змінити ситуацію, що склалася, і домагатися рішучих змін для всього населення планети.


 


Ніколя Саркозі закликав відмовитися від ідей і інструментів, які використовувалися в міжнародних відносинах у XX сторіччі. Зокрема, торкнувся теми ООН, легітимність якої, на його думку, залежить від реформування організації і, насамперед, розширення складу Ради Безпеки.


Ніколя Саркозі підкреслив, що ситуація, коли африканський континент не представлений серед постійних членів Ради Безпеки ООН - "неприйнятна, тому що несправедлива". Він поставив риторичне питання, чому в цьому органі не представлена Південна Америка, і зокрема, Бразилія. Глава французької держави висловився за включення до складу Ради Безпеки Японії і Німеччини.


Французький лідер також закликав Іран не робити "трагічну помилку" і не займатися виробництвом ядерної зброї. Він заявив, що необхідно прискорити просування миру на Близькому Сході з тим, щоб у палестинців нарешті з'явилася власна держава, а в ізраїльтян - безпека.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект