НОВИНИ

02.09.2009 | Берлусконі погрожує зірвати самміт ЄС
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Прем’єр-міністр Італії Сільвіо БЕРЛУСКОНІ погрожує зірвати наступний самміт ЄС, якщо речники Єврокомісії не навчаться тримати “язика за зубами”.


Як повідомляє Інтернет-видання “EUobserver”, про це він заявив 1 вересня журналістам у польському Гданську, де проходили урочистості з нагоди 70-річчя початку Другої світової війни.


С.БЕРЛУСКОНІ, зокрема, заявив, що речники Єврокомісії і, навіть самі комісари не повинні публічно висловлюватися “на будь-які теми”. За його словами, “голос Європи” має висловлюватися виключно Президентом Єврокомісії, або його речником.


“Ми призупинимо голосування, блокуючи функціонування Європейської Ради (самміту голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН), доки не буде визначено, що жоден комісар, чи речник не зможуть більше публічно висловлюватися з будь-яких питань”, - заявив італійський прем’єр.


“Право говорити мало б залишитися лише за Президентом Єврокомісії та його речником. Якщо комісари та речники продовжать робити так, як робили в останні роки, вони мають звільнятися”, - додав він.


За словами італійського прем’єра, висловлювання представників Єврокомісії створюють ситуації, які “надають зброю опозиції”.


Обурення С.БЕРЛУСКОНІ викликала заява представника прес-служби Єврокомісії Деніса ЕББОТА, зроблена ним 31 серпня, щодо того, що Єврокомісія направила запит до Італії з проханням роз’яснити примусове відправлення назад до Лівії човна з 70-ма біженцями. За словами Д.ЕББОТА, Єврокомісія вважає, що біженцям не може бути відмовлено в праві подати заяву на пошук притулку, особливо на кордоні з територіями, де їм, або їх свободам може загрожувати небезпека за расовою, релігійною, соціальною ознакою чи висловлюваною ними політичною позицією.


Одна з керівників прес-служби Єврокомісії Піа АНДРІКІЄНЕ заявила у своєму коментарі “EUobserver”, що Комісія має обов’язок відповідати на запитання журналістів, повідомляючи інформацію про свою роботу. При цьому, вона зазначила, що роздратування будь-кого не може стосуватися лише Д.ЕББОТА.


“Ми – колегіальний орган, таким чином, він говорив на базі узгодженої інформації. Він має повну підтримку всіх колег. Один за всіх, всі за одного”, - сказала П.АНДРІКІЄНЕ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект