НОВИНИ

03.09.2009 | Україна не виконає вчасно зобов’язань перед НАТО?
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Не всі зобов'язання, закладені у річній програмі з підготовки України до ПДЧ в НАТО, вдасться виконати цього року.


Так вважає науковий директор Інституту Євроатлантичної співпраці Олександр Сушко, передає "Німецька хвиля".До річної національної програми на цей рік Україна внесла зобов'язання продовжити демаркацію державного кордону, затвердити умови запровадження безвізового режиму з ЄС та стимулювати переговори з Росією про виведення Чорноморського флоту.


Серед економічних зобов'язань – стримування інфляції, повернення довіри населення до банківської системи та стабілізація економіки.


У галузі енергобезпеки Київ ставить за мету інтеграцію національної енергосистеми до європейської, аверсний режим нафтопроводу Одеса-Броди та складення енергобалансу за європейськими нормами.


Однак, на думку Сушка, далеко не всі ці зобов'язання вдасться виконати цього року, багато з них будуть перенесені на наступний рік.


Він вважає, що позитивним сигналом для Брюсселя могло б стати проведення прозорих та відкритих президентських виборів та виконання антикорупційного законодавства.


Решта зобов'язань, як вважає експерт, виконувалися б скоріше за умов підвищення статусу комісії Україна-НАТО, яка, на його думку, має відігравати вагомішу роль у процесі поглиблення реформ в Україні.


Сушко висловився за розширення складу цієї комісії за рахунок залучення до неї урядових установ, міністерств та відомств, зокрема з економічного блоку Кабміну


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект