НОВИНИ

29.09.2009 | Тактика ведення війни в Афганістані потребує вдосконалення - Генсек НАТО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Тактика ведення війни в Афганістані потребує змін і має бути вдосконалена. Таке переконання висловив Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час виступу у вашингтонській Атлантичній раді.Генсек Альянсу попередив, що інакше країни-учасники організації ризикують втратити підтримку населення не лише в регіоні, а й на території власних країн. "Досягнення нашої мети в Афганістані не гарантоване. Ми не можемо просто продовжувати робити те, що робимо зараз", - констатував він. Андерс Фог Расмуссен наголосив на необхідності приділяти більше уваги відновленню соціального сектору. За його словами, слід також поступово передавати основні функції контролю за безпековою ситуацією у регіоні владним структурам Афганістану.


Разом з тим Генеральний Секретар НАТО запевнив, що Альянс не має наміру відмовлятися від своєї місії в Афганістані. "Ми повинні зробити більше зараз, якщо хочемо мати менше роботи потім", - пояснив він. Расмуссен наголосив, що для успішного завершення операції у регіоні військовому керівництву на місцях потрібні додаткові сили та ресурси принаймні для того, щоб належним чином підготувати афганські збройні сили. Генсек організації, однак, не уточнив, скільки ще військовиків слід надіслати до регіону. Він вважає, що подальша тактика потребує уточнення та консультацій.


Позицію Генерального Секретаря НАТО підтримує і військове командування у регіоні. Зокрема, виступаючи нещодавно перед Конгресом США, глава Об'єднаного комітету начальників штабів Майк Муллен не виключив, що найближчим часом можуть знадобитися додаткові військові підрозділи, щоб стабілізувати ситуацію в країні. Його занепокоєння повністю поділяє і командувач об'єднаним контингентом НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал. Він наголошує, що рівень безпеки в регіоні останнім часом значно знизився, а повстанці руху "Талібан" активізували свою діяльність.


Американське керівництво, однак, іще не прийняло остаточного рішення щодо необхідності збільшення військового контингенту в Афганістані.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект