НОВИНИ

30.09.2009 | Участь України в Євросоюзі можлива - новий голова Делегації Європарламенту зі зв'язків із Україною
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Учасники установчого засідання Делегації Європарламенту зі зв'язків із Україною, що відбулося у Брюсселі, обрали голову та співголів цієї парламентської структури.







За результатами погоджувальної роботи між представниками різних політичних груп, яку було проведено напередодні, учасники засідання оплесками підтримали призначення на позицію голови Делегації кандидатуру польського депутата Павла Коваля ( Pawel Robert Kowal), який є членом парламентської групи Європейських консерваторів та реформістів (ECR). Співголовами стали дві представниці Прибалтики - естонський депутат Сіірі Овіір (Siiri OVIIR) - група Європейських лібералів, та депутат від Литви Вілія Блінкевічуте (Vilija Blinkeviciute) - представниця Альянсу європейських соціалістів та демократів, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.


До складу делегації Європарламенту зі зв'язків із Україною входять 32 депутати, з них 16 обранців є постійними членами, ще 16 мають статус асоційованих членів.


Новий голова Делегації Павел Коваль зазначив, що перед депутатами постає багато завдань з розвитку парламентських зв'язків з Україною. Серед них - підготовка нової Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, а також спостереження за президентськими виборами в Україні, результати яких великою мірою визначать відносини між Україною і Євросоюзом на майбутнє. Делегація має намір також розвивати зв'язки з Україною в рамках більш широких парламентських форматів. Зокрема, це стосується роботи в складі міжпарламентської Асоціації EURONEST, яку створено для парламентської підтримки програми Східного партнерства. Як повідомлялося, учасницями цієї програми Євросоюзу є Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна.


"Я думаю, що нині найголовнішим є довести до завершення роботу над Угодою про асоціацію. Впевнений, що всім буде дуже цікаво спостерігати за підготовкою та самим процесом президентських виборів в Україні. Дуже радий, що до складу делегації увійшло багато осіб, які займалися питаннями східної політики Євросоюзу. Виходячи з власного досвіду, вважаю найбільш важливим, щоб ми не зачиняли двері для перспективи членства України (в Євросоюзі). Це особливо важливо зараз, коли певні політичні особи ставлять питання щодо політики Євросоюзу стосовно України. Ми маємо сказати відкрито, що на основі Угоди про асоціацію має готуватися можливість участі України в Євросоюзі у майбутньому", - заявив Павел Коваль українським журналістам відразу після завершення засідання.


Він сказав, що парламентська Делегація має розгорнути активну роботу з Верховною Радою України, не чекаючи на результати майбутніх президентських виборів.


Наступні засідання Делегації Європарламенту зі зв'язків з Україною, в ході яких буде визначено плани на кілька місяців, відбудуться 6 жовтня у Брюсселі та 22 жовтня в Страсбурзі. Члени Делегації мають намір запросити для участі в одному з цих засідань Представника України при ЄС. Після цього 26-27 жовтня депутати, які входять до складу Делегації, здійснять робочий візит до Києва, в ході якого проведуть першу зустріч з українськими колегами у Верховній Раді.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект