План американського уряду щодо виходу з кризи дає позитивні результати і є головним стимулом для вітчизняної економіки у ці нелегкі часи. Таке переконання висловив віце-президент США Джозеф Байден під час промови у вашингтонському науковому центрі "Brookings Institution".
За словами представника Білого Дому, саме комплексна програма, яка оцінюється в 787 млрд доларів, стала тим фактором, що дає змогу говорити про ознаки одужання економіки США після різкого та глибокого спаду. "План з відновлення економіки США відіграв рішучу роль у зміні траєкторії її розвитку і того, як у цій країні говорять про економічні проблеми", - наголосив Джозеф Байден. "Замість запитань про початок депресії, ми говоримо про кінець рецесії", - додав він.
У відповідь на критичні заяви представників Республіканської партії про сумнівну результативність наддорогої програми віце-президент США заявив, що вона перевершила найсміливіші прогнози. "План з відновлення економіки впроваджується швидше, раціональніше та ефективніше, аніж на це сподівалося більшість людей", - переконаний він.
Представник Білого Дому пояснив, що урядовий план є складною програмою і містить комплексні підходи до вирішення проблем у багатьох напрямках. Зокрема, заходи передбачають зменшення податків для бізнесу та фізичних осіб, значну підтримку місцевим урядам, виплати допомоги з безробіття та на медичне страхування для певних верств населення.
До цього пакету входять і значні гранти для розвитку альтернативної енергетики, реформування систем освіти та охорони здоров'я, тренінги та курси з перекваліфікації кадрів. "Перша частина має на меті принести полегшення тим, хто потрапив у безвихідне становище. Друга - дати поштовх економіці, шляхом цільової підтримки штатів, які опинилися у скруті. І третя полягає в інвестуванні в інфраструктуру, яка вже існує, аби закласти основу для економічного розвитку та майбутнього енергетичної галузі, освіти й охорони здоров'я", - пояснив віце-президент.
Однак, попри позитивний тон промови Джозефа Байдена, вона уже встигла дістати ряд критичних зауважень від аналітиків, які стверджують, що представник уряду проігнорував цілий ряд проблем, пов'язаних із реалізацією плану зі стимулювання економіки. Зокрема, не було згадано про те, що обіцяні кошти часто затримуються, приносячи шкоду багатьом проектам. Фахівці все ще піднімають питання про те, чи справді пріоритетними є галузі, в які керівництво спрямовує значні суми з державної казни.
Песимізм критиків підсилює і статистика щодо безробіття в США та той факт, що реалізація планів зі стимулювання можлива лише за рахунок збільшення й без того колосального дефіциту федерального бюджету.
|