НОВИНИ

29.09.2009 | «Тепер політика пані Меркель буде зовсім іншою» – німецький політолог
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За попередніми офіційними результатами парламентських виборів у Німеччині, найбільше голосів здобули християнські демократи (33,5%), друге місце посідає Соціал-демократична партія (22,5%), третіми йдуть ліберали – Вільна демократична партія, яка здобула рекордні для себе 15% голосів. Ці три політичні сили вже приступили до переговорів про створення нової коаліції. Ліві здобули 12,5% голосів виборців, а зелені 10,5% – ліві і зелені будуть в опозиції. Прихід до влади Німеччини лібералів є шансом для України покращити відносини з Європою, вважає німецький політолог Валерій Гладко. На його думку, нова конфігурація політичних сил у німецькому Бундестазі вплине на курс зовнішньої політики країни, зокрема, пом’якшить її ставлення до країн Східної Європи. Втім Україна повинна вміло скористатись можливостями.Президент України Віктор Ющенко і канцлер Німеччини Анґела Меркель під час саміту ініціативи ЄС «Східне партнерство». Прага, 7 травня 2009 р.


– Пане Гладко, як вплине зміна конфігурації в німецькому Бундестазі на відносини України з Німеччиною?

– Я думаю, в України є невеликий шанс, щоб побудувати свої відносини з Німеччиною, які спрямовані на відбудові відносин між Україною та Німеччиною, чи може навіть через Німеччину на відносини зі всією Європою. Але вже без того, щоб дивитись на відносини з Україною через призму російсько-українських відносин. Соціал-демократи в уряді пані Меркель, який вже перестав діяти, дуже впливали на позицію Німеччини, і пані Меркель не могла по-іншому діяти, з огляду на своїх коаліційних партнерів. Тепер її політика буде зовсім іншою, у цьому я впевнений. Звичайно, вона не буде поганою відносно Росії, тому що президент Медведєв також намагається знайти добрий контакт до європейських держав. Думаю, ми маємо дивитись, щоб в Україні дійсно почали будувати демократичний процес.


– Найімовірнішим кандидатом на посаду міністра закордонних справ є лідер Вільної демократичної партії Ґідо Вестервеллє. Він замінить на цій посаді Вальтера Штайнмайєра. Як би ви охарактеризували Вастервеллє як політика?


– Він – розумна, молода, освічена людина, чого наразі дуже бракує соціал-демократам. Тому що у них більш робітнича партія, там навіть голова партії Франц Мюнтеферінг не має жодної освіти, він закінчив тільки школу. І це у соціал-демократів є величезним мінусом, вони правда з цим не хочуть погодитись. Штайнмайєр був сконцентрований на відбудові відносин із Росією, і Україну він не бачив через цю призму, тому що вважав головним чинником політики у Східній Європі – Росію. Вестервеллє буде робити все навпаки. Думаю, він буде намагатись знайти можливість дати шанс Україні і іншим країнам вийти з-під російського впливу і російської зовнішньої політики.


Якщо Німеччина змінить позицію щодо країн Східної Європи, зокрема України, як повинен діяти Київ щодо Берліна, аби зберегти себе партнером Німеччини?


– Україна повинна сама стати на шлях демократичного розвитку і нарешті будувати в себе демократію. Це єдиний шлях для того, щоб встановити будь-які відносини з будь-якою країною. Німеччина має свої особливі прерогативи, має свою точку зору стосовно України, але вона не дуже сильно відрізняється від когось іншого. Просто Німеччина – більш прагматична країна, вона може тільки дати Україні шанс. Якщо Україна сама цього хоче, вона (Німеччина) буде ставитись до України саме так. Але не треба намагатись ставити Німеччину в ситуацію, коли вона має вибрати між Росією та Україною на користь Україні. Цього ніколи Німеччина не робитиме. Навіть зараз в цій новій конфігурації робити не буде.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7264. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект