НОВИНИ

04.09.2009 | Польща посилить технікою національний контингент в Афганістані
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща покращуватиме технічне оснащення національного контингенту в Афганістані. Про це під час інспектування військових баз польських підрозділів у цій центральноазіатській країні повідомив міністр оборони РП Богдан Кліх."Польський контингент залишатиметься в Афганістані ще деякий час, що вимагає додаткового оснащення", - заявив він. Урядовець зазначив, що посилити бойову міць польських підрозділів мають три недавно перевезені з Польщі до Афганістану гелікоптери. Б.Кліх не виключив також закупівлі найближчим часом для потреб національного контингенту безпілотних літаків-розвідників середнього радіусу дії на суму 180 млн злотих (близько 63 млн доларів США). "Це потрібно буде здійснити, щоб краще орієнтуватися при плануванні і виконанні бойових завдань та патрулювання", - наголосив він. Міністр також додав, що до кінця цього року військовий контингент отримає 17 нових БТРів польського виробництва "Росомак" у бойовій версії та чотири машини - для медичної евакуації.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, нещодавно в Польщі виник конфлікт між командувачем СВ ЗС Польщі Вальдемаром Скшипчаком та міністром оборони РП Богданом Кліхом. Приводом до цього стало звинувачення генералом у ЗМІ цивільного керівництва оборонного відомства в нерозумінні нагальних потреб військових, надмірній бюрократизації чиновників міністерства та гальмуванні модернізації армії, що призвело до загибелі польського офіцера в Афганістані. Через це В.Скшипчак згодом змушений був подати у відставку, а прем'єр-міністр РП Дональд Туск оголосив про необхідність покращення технічного оснащення національного військового контингенту у "гарячій точці".


В Афганістані на сьогодні перебуває польський військовий контингент чисельністю близько 2 тис. осіб, який виконує завдання у складі Міжнародних сил зі сприяння безпеці в Афганістані ISAF (International Security Assistance Force) під командуванням НАТО з 2002 року. До цього часу в цій країні загинули десять польських військовослужбовців.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект