НОВИНИ

10.09.2009 | Росія «грає на публіку», а не готується до агресії проти України?
За матеріалами - УНІАН

Російська Федерація ухваленням поправок до Закону «Про оборону», який передбачає можливість оперативного використання російських Збройних сил за межами РФ, сприятиме зростанню антиросійських настроїв в Україні серед політиків та звичайних громадян.
 


Таку думку кореспонденту УНІАН у Варшаві висловив аналітик польської Фундації Баторего (Batory Foundation) Гжегож ГРОМАДСЬКИЙ.


Експерт відзначив, що жоден народ не любить, коли інший втручається у його внутрішні справи, чи, тим більше, погрожує. «Такі дії контрупродуктивні (для росіян), бо зміцнюють антиросійських політиків в Україні», - сказав Г.ГРОМАДСЬКИЙ.


На його думку, росіяни змінами до згаданого закону радше «грають на публіку», ніж справді готуються до агресії проти України. «Це гра, а не приготування до агресії», - сказав він.


Експерт додав, що, швидше за все, російська влада традиційно хоче показати своїм громадянам, якою сильною державою є Росія і як рішуче вона буде відстоювати національні інтереси.


Г.ГРОМАДСЬКИЙ також зауважив, що росіянам насправді для війської агресії проти інших держав не потрібні зміни до національного законодавства, про що добре засвідчили події серпня 2008 року, коли російські війська увійшли на територію Грузії.


Водночас він висловив сумнів, що росіяни наважаться розпочати військову кампанію проти України у Криму. «Я собі не являю такого сценарію», - сказав він.


Проте експерт не виключив російських провокацій, пов’язаних із Чорноморським флотом РФ, який базується у Севастополі.


Як повідомляв УНІАН, 9 вересня Державна дума РФ одностайно у першому читанні ухвалила ініційовані Президентом Росії Дмитром МЕДВЕДЄВИМ поправки до Закону «Про оборону», які передбачають можливість оперативного використання російських збройних сил за межами РФ.


Передбачено, що формування Збройних сил РФ можуть оперативно використовуватися за межами території Росії для вирішення наступних завдань: відбиття нападу на Збройні сили РФ або інші війська, дислоковані за межами території РФ; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захисту громадян РФ за кордоном; боротьби з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства.


У свою чергу, українська сторона висловила стурбованість цим законопроектом про порядок використання Збройних сил Росії за межами країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект