НОВИНИ

11.09.2009 | Рада міністрів ЄС із загальних справ та зовнішніх відносин розглядатиме питання постачання енергоносіїв та енергетичної безпеки
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Рада міністрів ЄС із загальних справ та зовнішніх відносин, засідання якої відбудеться 14-15 вересня поточного року у Брюсселі, розгляне питання постачання енергоносіїв та енергетичної безпеки. Про це сьогодні журналістам заявив офіційний представник Шведського головування ЄС.За словами чиновника, це питання включено до порядку денного першого дня зустрічі, коли має відбутися Рада міністрів ЄС із загальних справ. Як підкреслив офіційний представник ЄС, дискусія обіцяє бути цікавою, адже охоплюватиме всі аспекти енергетичної політики Євросоюзу.


"Міністри не обговорюватимуть у деталях, що має бути наступним кроком, або якою є позиція стосовно "газової директиви", хоча це було б вірним. Це буде більше розгляд різних аспектів енергетичної політики ЄС по цим питанням, які гармонійно пов'язані одне з одним. Це, напевно, перший випадок, коли ми робимо такого роду справу. Ми сподіваємось, що ця дискусія буде корисною, і зможе сприяти відпрацюванню більш скоординованого підходу у цій сфері," - наголосив офіційний представник.


Він нагадав, що головна роль Ради міністрів ЄС із загальних справ і полягає в обговоренні горизонтальних питань, адже політичні питання належать до прерогативи інших структур та установ Ради ЄС.


Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу щодо того, чи будуть міністри розглядати питання щодо входження України до Енергетичної спільноти або сучасний стан відносин в енергетичній сфері з постачальниками газу та транзитними країнами, офіційний представник Шведського головування ЄС зауважив, що зовнішні відносини в енергетичній сфері будуть розглядатися, але лише в контексті змісту внутрішньої енергетичної політики Євросоюзу.


"Так, міністри розглянуть енергетичні проблеми і в цьому контексті (зовнішніх відносин), вони підіб'ють підсумки того, де ми знаходимося у відносинах з постачальниками і, у цьому контексті, з такими країнами, як Україна, особливо з Україною, хочу сказати. Але міністри не будуть обговорювати наступні кроки. Це не є метою цієї зустрічі," - сказав представник Євросоюзу.


В рамках засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх справ 15 вересня будуть розглянуті найважливіші питання зовнішньої політики ЄС, серед яких ситуація в Ірані та Афганістані, розвиток відносин з республіками Південного Кавказу. Як очікується, Рада міністрів ЄС ухвалить офіційні резолюції щодо обстановки в Гондурасі та у Судані.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект