НОВИНИ

23.09.2009 | Економічна співпраця України та США має отримати новий імпульс - Віктор Ющенко
Джерело - УКРІНФОРМ

Економічна співпраця України та Сполучених Штатів Америки має отримати новий імпульс. На цьому Президент України наголосив сьогодні у Нью-Йорку під час робочого сніданку з представниками ділових кіл США.В.Ющенко підкреслив, що на кінець першого півріччя цього року в українську економіку було залучено майже 1,4 млрд доларів американських інвестицій. Проте світова криза негативно позначилася як на інвестиційній діяльності, так і на нашому зовнішньоторговельному обороті.


Президент України вважає, що у такій ситуації слід уважно проаналізувати конкретні причини скорочень і дати новий імпульс двосторонній економічній співпраці.


Він закликав і американський, й український бізнес до активної роботи у пошукові нових партнерів, нових форм і підходів до співробітництва та запросив до такої співпраці Українсько-Американську ділову раду, Торгово-промислову палату Манхеттена та інші об'єднання промисловців і підприємців.


Звертаючись до представників бізнесу, В.Ющенко підкреслив: Україна - це місткий внутрішній споживчий ринок, потужна виробнича і науково-технічна база, кваліфіковані трудові ресурси, унікальне транзитне розташування. Зокрема, Президент відзначив багато можливостей для нашої співпраці у сфері високих технологій - передусім у космічній галузі, у машинобудуванні, транспорті.


Окремо він наголосив на можливостях активного співробітництва в аграрно-промисловому секторі. За словами В.Ющенка, за останні 1-1,5 роки в сільське господарство України було залучено більше іноземних інвестицій, ніж у будь-яку іншу галузь.


На думку Президента, американські ділові кола також мають можливості для співпраці з українською стороною в енергетиці та сфері енергозбереження.


За словами Віктора Ющенка, Україна зацікавлена в якнайширшому торговельно-економічному співробітництві зі Сполученими Штатами. Наша держава відкрита для тісної співпраці з американським бізнесом, готова пропонувати різні форми взаємодії і орієнтується на конкретні досягнення та взаємну вигоду, наголосив Президент.


Довідково. У зустрічі взяли участь керівники провідних американських і світових компаній "Сітігруп", "Джей Пі Морган Чейз", "Бенк оф Америка Корпорейшн", "НАСДАК О Ем Ікс груп", "Райффайзен груп", "Сіско Сістемз", "Нью-Йоркська фондова біржа - Юронекст", "Холтек Інтернешнл", "Вестінгхаус", "Ернст енд Янг", "Каргілл", "Кока-Кола" та інші. Ці компанії з активами понад 5 трильйонів доларів представляють світовий бізнес із загальною капіталізацією понад 35 трильйонів доларів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект