НОВИНИ

07.09.2009 | Польща заблокує кандидатуру Ліппонена через його співпрацю з Газпромом
Джерело - УНІАН, TVN24

Польський уряд заблокує призначення колишнього прем’єр-міністра Фінляндії Пааво Ліппонена на посаду верховного представника Європейського Союзу з питань загальної зовнішньої та безпекової політики через його співпрацю із російською компанією «Газпром» - П.ЛІППОНЕН очолює європейське представництво консорціуму з будівництва газопроводу «Північний потік» (Nord Stream).


За даними TVN24, про намір заблокувати кандидатуру П.ЛІППОНЕНА повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд ТУСК главі швецького уряду Федеріку РАЙНФЕЛЬДТУ під час меморіальних заходів до 70-х роковин початку Другої світової війни 1 вересня у Гданську.


Євросоюз планує призначити головного дипломата наприкінці жовтня, якщо ірландці на референдумі, запланованому на початок жовтня, схвалять Лісабонську угоду.


Уряд Швеції, який почав головувати в ЄС з липня 2009 року, вже розпочав консультації із країнами об’єднання стосовно кандидатур на посади верховного представника ЄС з питань загальної зовнішньої та безпекової політики та Президента.


Польща, за даними джерел у Стокгольмі, не підтримає кандидатуру П.ЛІППОНЕНА, оскільки він з серпня 2008 року очолює європейське представництво консорціуму з будівництва газопроводу «Північний потік», проти спорудження якого виступають поляки. (Польща наполягає, що «Газпром» повинен виконати Ямальський договір від 1993 року, що передбачає будівництво другої лінії ямальського газопроводу через польську територію. Влада Польщі також вважає, що цей проект буде набагато дешевшим за «Північний потік» - УНІАН).


Майбутній представник ЄС з питань загальної зовнішньої та безпекової політики матиме ширші повноваження та більший бюджет ніж ті, що нині має Х.СОЛАНА, який обіймає цю посаду з 1999 року. Х.СОЛАНА заявив, що не планує боротися за цей пост.


Серед кандидатів на пост головного дипломата Євросоюзу називають міністрів закордонних справ Швеції Карла БІЛЬДТА та Німеччини - Франка-Вальтера ШТАЙНМАЙЕРА.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект