НОВИНИ

09.09.2009 | Бундестаг розчистив шлях для ратифікації Лісабонської угоди
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Ратифікації Лісабонської угоди в Німеччині більше ніщо не заважає. У вівторок Бундестаг остаточно ухвалив чотири супровідні закони, розробляти які довелося після рішення Федерального конституційного суду.


Ще в червні Федеральний конституційний суд розглянув подання низки політиків, які вимагали перевірити Лісабонську угоду на відповідність Основному закону. Вердикт суду тоді був таким: документ можна ратифікувати тільки в тому разі, якщо Бундестаг і Бундесрат матимуть право активніше впливати на європейську політику. Для цього німецьким депутатам довелося терміново розробити додаткові закони, які б супроводжували Лісабонську угоду.


І от парламент ці закони ухвалив. За них проголосувало більше, ніж дві третини депутатів – усі парламентські фракції за винятком народних обранців від Лівої партії. Вони хотіли б винести питання Лісабонської угоди на референдум. Згідно із супровідними законами, уряд Німеччини зобов’язаний заручатися згодою парламентарів, якщо йдеться про передачу Брюсселю будь-яких компетенцій.


«Німеччина залишатиметься двигуном ЄС»


Попри те, що Бундестагу довелося доопрацьовувати питання Лісабонської угоди, німецькі політики запевняють, що вони прагнуть, аби Німеччина й надалі відігравала провідну роль у питанні європейської інтеграції. «Німеччина залишатиме за собою проєвропейську ініціативу й залишатиметься двигуном Європейського Союзу», – заявила канцлер Анґела Меркель, виступаючи у вівторок у Бундестазі.


Очікується, що 18 вересня супровідні закони до Лісабонської угоди ухвалить також представництво федеральних земель Бундесрат. Після цього німецький президент Горст Кьолер нарешті зможе поставити свій підпис під документом і процес ратифікації буде завершено.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект