НОВИНИ

23.09.2009 | Лідери «Групи двадцяти» обговорять, як не допустити нової кризи
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В американському місті Пітсбург 24–25 вересня лідери найбільших економік світу спробують знайти стратегію виходу зі світової кризи та обговорять, як не допустити повторення економічного спаду. Основне питання на порядку денному – приборкання банківських негараздів.


Якщо ще в квітні цього року лідери «Групи двадцяти» на саміті обговорювали, як боротись із економічною кризою та зберегти робочі місця, то нині – через півроку – акценти змінились. Зараз «Групу двадцяти» хвилює питання, як не допустити нової кризи та як обмежити виплату банківських премій. Лідери найбільших економік світу обурені тим, що чільники банків отримують мільярди доларів допомоги із коштів платників податків.


Американський президент Барак Обама в радіозверненні минулого тижня сказав, що фінансова криза «не має кордонів» і вимагає відповідальності від кожного. «На саміті «Групи двадцяти» ми обговоримо деякі кроки, які б гарантували безпеку фінансової системи у світі, які б подолали прогалини, що стали причиною необачних ризиків та безвідповідальності, що й призвело до кризи», – наголосив президент США.


Прогалинами Барак Обама назвав банківські бонуси. За його словами, ризикована поведінка банків, зокрема щедрі винагороди для топ-менеджерів, є небезпекою, яка може розвалити банківську систему.


США пропонують збільшити капітал банків.


Крім того, на саміті у Пітсбурзі США запропонують «Групі двадцяти» розглянути питання, як посилити банки, щоб вони могли протистояти економічним загрозам. За американськими рекомендаціями, банки повинні збільшити свій капітал, який в разі чого компенсує втрати у майбутньому. Раніше цього місяця лідери «Групи двадцяти» узгодили це питання, отож тут варто очікувати компроміс.


Ця поправка, в разі її ухвалення, обмежить банківське кредитування та зменшить прибутки банків. Особливо це стосується європейських банків, які змушені будуть витягати капітал із фондових ринків. Британська банківська асоціація напередодні висловила занепокоєння з приводу цього правила, втім лідери «Групи двадцяти», які зацікавлені у стабільності банків, швидше всього підпишуть цей документ.


Економіка країн «Групи двадцяти» становить 85% від усієї світової економіки. Членами «двадцятки» є: Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Німеччина, Південна Африка, Південна Корея, Росія, Саудівська Аравія, Сполучені Штати, Туреччина, Франція, Японія, а також Європейський Союз як єдине ціле.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект