НОВИНИ

24.09.2009 | Обама в ООН: час рухатися у новому напрямку
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Обама скористався своїм першим виступом на сесії Генеральної Асамблеї ООН, щоб оголосити про новий підхід у стосунках між Америкою та світом.Президент Oбама сказав, що США повернулися до сфери багатосторонньої дипломатії. Він також заторкнув питання зміни клімату, заборону поширення ядерної зброї та ширші питання миру та безпеки.


Він сказав, що перед США стоять виклики глобального масштабу, але наголосив, що і інші держави мають поділити тягар і також взяти на себе свою частину відповідальноісті:


"Ми більше не маємо розкоші кохатися у наших розходженнях і уникати роботи, яку ми маємо робити разом. Я проніс це послання від Лондона до Анкари, від Порт-о-Спейн до Москви, від Аккри до Каїра."Барак Обама сказав, що для світу настав час рухатися у новому напрямку і треба розпочати нову еру взаємодії на засадах спільного інтересу та взаємної поваги.


Барак Обама сказав, що обійняв посаду у час, коли багато хто у світі звик дивитися Америку зі скептицизмом та недовірою:


"Частково це відбувалося через непорозуміння та дезінформацію щодо моєї країни. Частково - через спротив конкретній політиці та переконання, що з певних конкретних критичних питань Aмерика діяла в одностронньому порядку, без огляду на інтереси інших. Це призвело до майже автоматичного, рефлексивного анти-американізму, що надто часто слугувало виправданням нашої колективної бездії."


Американський президент сказав: Нас можуть запам"ятати як покоління, яке перш за все вирішило перетягти суперечки 20-го сторіччя у 21-е; що відклало можливість зробити вибір, відмовилося дивитися вперед, не спромоглося тримати крок, тому що ми визначали себе тим, проти чого ми виступали, аніж тим, що ми підтримували. Чи ми можемо бути поколінням, яке робить вибір бачити берег поза неспокійним морем, яке робить вибір до з"єднання, аби служити спільним інтересам людства і, нарешті, бере до увагу обіцянку, яка закладена у назві цієї інституції, Об"єднані Нації. Це те майбутнє, якого хоче Америка!"


Барак Обама


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9427. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект