НОВИНИ

23.09.2009 | У Франції судять колишнього прем'єра
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Франції триває судовий процес, що може стати найгучнішою справою останніх років. На лаві підсудних – колишній прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен. Позивачем виступає французький президент Саркозі. Судовий розгляд може стати найгучнішим політичним процесом у Франції за останнє десятиліття. Ідеться про   так звану справу «Клірстрим» пов'язану зі звинуваченнями в корупції відомих французьких політиків та бізнесменів. 


Брудна кампанія


Почалося все 2004 року, коли було оприлюднено список людей, які нібито були причетними до корупційних оборудок із продажу зброї, за що отримали величезні хабарі. У переліку осіб, які начебто поклали отримані таким шляхом гроші на рахунки у фінансовій установі «Клірстрим», опинилося і прізвище Ніколя Саркозі.  Згодом було визнано, що список є фальшивим. Де Вільпену закидають спроби маніпулювання розслідуванням, аби зашкодити репутації Саркозі та знищити його шанси на президентство.


Останнє слово скаже суд


Ніколя Саркозі вважає, що його політичний конкурент Домінік де Вільпен намагався знищити його репутацію перед президентськими виборами. Однак сам колишній прем'єр-міністр заявляє, що ні в чому не винен. Напередодні у перший день суду він висловив сподівання, що з нього знімуть усі звинувачення й наголосив на політичній складовій цієї справи. «Я тут з волі лише однієї людини – Ніколя Саркозі, який є президентом Франції. Зрештою мене буд виправдано, сказав де Вільпен.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект