НОВИНИ

22.09.2009 | Більшість поляків проти перебування військового контингенту РП в Афганістані - опитування
Джерело - УКРІНФОРМ

Близько 76 відсотків поляків виступає проти перебування національного військового контингенту в Афганістані. Протилежну точку зору з цього приводу мають лише приблизно 15 відсотків респондентів в РП. Про це свідчать останні результати опитування авторитетного в Польщі Центру досліджень громадської думки (CBOS).


Відзначається, що противниками подальшого перебування польського військового контингенту в центральноазіатській країні в основному є особи середнього та старшого віку. З огляду на політичні уподобання більше скептиків військової присутності Польщі в Афганістані спостерігається серед прихильників партій лівого спрямування та польської селянської партії (PSL), дещо менше - у середовищі прибічників правоцентристських партій "Громадянська Платформа"(РО) та "Право і Справедливість"(PiS).


Водночас опитування засвідчило також, що на сьогодні 77 відсотків поляків не підтримують проведення військової операції НАТО в Афганістані. Відзначається, що кількість противників зросла на 12 відсотків у порівнянні з проведеним у червні цього року дослідженням. Експерти CBOS підкреслюють, що така думка домінує в усіх суспільно-демографічних групах польського суспільства. Повідомляється, що 71 відсоток опитаних сумнівається у кінцевому успіху миротворчої місії НАТО в Афганістані, протилежну думку з цього приводу мають тільки 17 відсотків респондентів.


В Афганістані на сьогодні перебуває польський військовий контингент чисельністю близько 2 тис. осіб, який виконує завдання у складі Міжнародних сил зі сприяння безпеці в Афганістані ISAF (International Security Assistance Force) під командуванням НАТО з 2002 року. До цього часу в цій країні загинули 13 польських військовослужбовців.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4895. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект