НОВИНИ

11.09.2009 | ООН: Україна є одним з лідерів з впровадження проектів у рамках Кіотського протоколу
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Уперше секретаріат Рамкової конвенції ООН зі змін клімату провів засідання свого наглядового комітету в Києві. На зустрічі йшлося про підготовку до Міжнародної кліматичної конференції в Копенгагені.


Голова наглядового комітету Дерррік Одерсон відзначив, що Україна є одним зі світових лідерів з впровадження спільних екологічних проектів в рамках Кіотського протоколу. Нині до комітету ООН з нагляду за спільним впровадженням українська сторона подала 31 екологічний проект, які передбачають до 2012 року зменшення на 53 млн. тонн викидів вуглекислого газу. Більшість запропонованих Україною проектів стосуються енергетичної сфери та видобутку корисних копалин, розповів представник ООН.


Плідна зустріч


За словами Одерсона, саме через активну позицію країни у збереженні довкілля, технічні моменти проведення Копенгагенської кліматичної конференції, яка відбудеться наприкінці року, узгоджувалися саме у Києві. «Останній проект, який надійшов до нашого комітету, був саме з України. Це проект з утилізації метану у Донецькому регіоні. І сьогоднішня наша зустріч у Києві є дуже плідною. Ми обговорили схеми впровадження зелених інвестицій, які ухвалюватимуться у Копенгагені у грудні 2009 року», - зауважив Дерррік Одерсон. Натомість директор представництва програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер наголосила, що за останні п’ять років Україна реалізувала природоохоронних проектів на 7,5 млн. доларів.


Учасники міжнародного засідання зазначили, що ООН розраховує на підтримку її екологічних ініціатив з боку США та Австралії. Однак офіційної позиції цих країн щодо цього поки немає. Наступна зустріч Комітету ООН з нагляду за спільним впровадженням відбудеться в Бонні, 22-23 жовтня цього року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект