НОВИНИ

17.09.2009 | США відкладає протиракетний щит в Європі. На догоду Кремлю?
Джерело - Українська правда

Білий дім відкладе плани адміністрації екс-президента США Джорджа Буша побудувати елементи ППО в Польщі та Чехії.Про це в четвер пише американська газета "The Wall Street Journal" з посиланням на поінформовані джерела.


За оцінкою джерел, цей крок скоріш за все порадує Москву та викличе бурхливі дебати щодо безпеки в Європі.


США прийматиме це рішення, базуючись на визначенні, що іранська програма по розробці ракет не розвивається так швидко, як очікувалось раніше, що знижує небезпеку для США та більшості столиць Європи.


Висновки мають бути зроблені на початку наступного тижня після завершення 60-денного перегляду планів ППО, ініційованого президентом Бараком Обамою.


Рішення відкласти розміщення ППО підвищить занепокоєння Східної Європи, де чиновники переймаються тим, що "перезавантаження" відносин Москви та США проводиться за рахунок американських союзників в колишньому радянському блоці.


Таке рішення скоріш за все розглядатиметься в Кремлі як перемога. Російський президент Дмитро Медведєв зустрінеться з Обамою наступного тижня. Раніше Росія заявляла, що в разі розміщення ППО в Польщі та Чехії, вона розмісить ракетний комплекс "Іскандер" в Калінінградській області.


Водночас в США виключають роль Москви у прийнятті рішення.


В Білому домі також розглядається ідея запропонувати Польщі і Чехії альтернативні програми в знак турботи про їхню безпеку.


Головнокомандуючий силами США в Європі генерал Картер Хемм повідомив, що почалися американо-польські переговори про тимчасове перекидання в Польщу частин, що використовують протиракетну систему Patriot.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект