НОВИНИ

29.09.2009 | Президент Європарламенту виступає за надання Україні та Молдові перспективи членства в Євросоюзі
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Європарламенту Єжі Бузек виступає за надання таким країнам, як Україна та Молдова, чіткої перспективи членства в Євросоюзі, за прикладом країн Західних Балкан. Про це європейський політик заявив у оприлюдненому вчора інтерв'ю для європейського видання "EUobserver". Таку заяву він зробив, коментуючи "чутливі сфери" двосторонніх відносин між ЄС і Росією.

Єжі Бузек


"На Балканах ми мали жахливу війну більше 10 років тому. І нині кожна з країн - Албанія, Косово, Сербія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Македонія, Хорватія - всі сподіваються на членство в ЄС. Це означає, що немає війни", - сказав Президент Європарламенту.


Він нагадав, що в Європейському парламенті створено новий робочий орган спільно з країнами-учасницями Східного партнерства - Грузією, Україною, Молдовою, Білоруссю, Вірменією і Азербайджаном (EURONEST). Цей інструмент, на думку Президента Європарламенту, має допомогти розвитку всього регіону, зміцненню у згаданих країнах громадянського суспільства.


"Громадянське суспільство є найбільш важливою річчю. Це основа демократії, реальної ринкової економіки, соціальних реформ, культури та освіти. Ми пройшли через це у Польщі та в інших країнах Центральної та Східної Європи. Тепер подібні завдання постають перед країнами Східного партнерства", - зазначив Єжі Бузек.


Перше установче засідання делегації Європарламенту в Асамблеї EURONEST відбудеться 30 вересня. Під час цього засідання депутати мають обрати голову та співголову згаданої парламентської делегації, а також узгодити напрямки роботи на період до кінця 2009 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7148. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект