НОВИНИ

28.09.2009 | НАТО не є ефективною системою колективної безпеки - екс-міністр оборони Гриценко
Джерело - Газета "Комментарии"

НАТО не є ефективною системою колективної безпеки, вважає голова Комітету Верховної Ради з питань національної оборони та безпеки, лідер Всеукраїнської громадської організації "Громадська позиція" Анатолій Гриценко.

"Принцип консенсусу при ухваленні рішень - це класно і дуже демократично, але не для союзу, чиє завдання - оперативно й ефективно реагувати на загрози.


Після торішньої війни на Кавказі країни Балтії сильно задумалися про те, які гарантії НАТО дає їм, членам Альянсу, і делікатно поцікавилися, а чи є в Брюсселі хоча б плани щодо колективного відведення нападу на Литву, Латвію та Естонію. Виявилось, планів немає. А чому? Їм пояснили, що розробка таких планів образила б східного сусіда. І тоді навіщо воно їм,
таке членство, якщо НАТО навіть не має планів із захисту їхніх держав?", - сказав він в інтерв'ю газеті "Комментарии", повідомляє прес-служба "Громадської позиції".


А.Гриценко також вважає, що в найближчі п'ять років порушувати питання щодо вступу до Альянсу безперспективно.


"Можливо, за цей час наша влада відновить довіру громадян, і тоді декларовані владою пріоритети зовнішньої політики суспільство сприйматиме інакше, не так агресивно. Але й цього буде недостатньо", - наголосив він.


На думку А.Гриценка, завданням номер один для України має стати зміцнення власної обороноздатності. "Окрім цього потрібно розвивати міжнародну військову співпрацю, оскільки протидіяти новим загрозам (тероризму, піратству) можна лише колективними зусиллями", - наголосив він.


Коментуючи заяву президента Віктора Ющенка щодо необхідності переглянути Будапештський меморандум, яким Україні надано гарантії безпеки в обмін на без'ядерний статус, екс-міністр оборони визнав - меморандум справді не працює.


"По-перше, в ньому йдеться про консультації у разі виникнення загрози для України, а не про гарантії її безпеки. По-друге, конфлікт навколо Тузли і "газові війни" останніх років продемонстрували, що ніхто з підписантів, зокрема Росія, не сприймає серйозно закріплені в Будапештському меморандумі зобов'язання. Не вірю я в такі меморандуми", - сказав А.Гриценко.


Він також наголосив, що в умовах постійних змін у світі неповороткі бюрократичні гіганти, такі як НАТО, ЄС, ОБСЄ, ООН, втрачають свою ефективність, мобільність і оперативність при ухваленні рішень.


"Вистоять країни і союзи з жорсткішою вертикаллю ухвалення рішень й оперативним запровадження їх в життя, - резюмував він.


Як повідомлялося, экс- міністр оборони А.Гриценко заявив про намір балотуватися на посаду президента України.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект