НОВИНИ

17.09.2009 | НАТО оприлюднює зразок навчальної програми з розбудови оборонних інституцій
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Спочатку зосереджені на посиленні оперативної сумісності між збройними силами країн НАТО і партнерів, навчально-освітні програми Альянсу розширені і тепер містять питання оборонної реформи. Важливим елементом цієї роботи стала нещодавно опублікована «Зразкова навчальна програма плану дій з розбудови оборонних інституцій (PAP-DIB)», спрямована на забезпечення країн-партнерів НАТО комплексними навчальними цілями і програмно-методичною допомогою для організації академічного навчання, зосередженого на реформуванні або розбудові оборонних інституцій.


 


Ініціатива PAP-DIB була започаткована на Стамбульському саміті в червні 2004 року для заохочення і підтримки партнерів у розбудові ефективних і демократично-відповідальних оборонних інституцій. Її загальні цілі передбачають приведення збройних сил, інституцій оборони і безпеки під ефективний демократичний і цивільний контроль; забезпечення їм більшої підзвітності і прозорості та адекватного розміру, структури і фінансування, які відповідатимуть вимогам нового середовища безпеки.


Зразкова навчальна програма ділиться на три теми, безпосередньо пов’язані з цими цілями: державне управління і врядування; оборонний менеджмент і економіка; етика і лідерство.


Цей документ є результатом річної роботи багатонаціональної групи освітян [1], і має на меті стати керівництвом для країн-партнерів, які прагнуть привити своїм майбутнім лідерам принципи розбудови і реформування оборонних інституцій.


[1] Албанська академія оборони; Буз Аллен Ґамільтон, Джорджия; Військово-морська школа післядипломної підготовки; Канадська академія оборони; Університет штату Пенсільванія; керівник офісу оборонної групи НАТО в Сербії; Європейський центр досліджень безпеки ім. Дж. Маршалла; Південно-східноєвропейський університет; Національний університет оборони Румунії; Національний університет оборони США; Військовий коледж сухопутних сил США; Фінський національний університет оборони.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект