НОВИНИ

08.09.2009 | Німецький Бундестаг святкує 60-річний ювілей
Джерело - УКРІНФОРМ

Німецький Бундестаг - нижня палата парламенту ФРН - святкує 60-річний ювілей. Саме 7 вересня 1949 року в Бонні - тодішній столиці ФРН - депутати зібралися на сесію першого скликанняУ 1945 році, після беззастережної капітуляції нацистської Німеччини, країна виявилася розділеною державами-переможницями на чотири окупаційні зони. Трьома роками пізніше США, Велика Британія та Франція запропонували створити на території західної Німеччини федеративну парламентську республіку. У травні 1948 року набула чинності нова конституція країни, яка передбачала створення двопалатного парламенту; широкі повноваження федерального уряду; нейтральність і значно обмежені повноваження федерального президента; практично повну відмову від всенародних референдумів.


"60 років тому було важко уявити, що історія Федеративної Республіки Німеччина буде історією успіху", - наголосив сьогодні президент Бундестагу Норберт Ламмерт (ХДС) на засіданні, присвяченому парламентському ювілею. Саме тоді, за його словами, почався "період миру, свободи та економічного підйому". "Бундестаг зіграв головну роль у встановленні парламентської демократії в країні", - підкреслив політик.


Німецький парламент складається з двох палат: до складу верхньої - Бундесрату - входять представники земельних урядів, до нижньої - Бундестагу - близько 600 депутатів, які обираються всенародним голосуванням на чотири роки. З 1949 по 1999 рік резиденцією Бундестагу був Бонн, після возз'єднання Німеччини парламент переїхав до Берліна. У нинішньому Бундестазі 16-го скликання представлені п'ять фракцій. Вибори нового складу відбудуться 27 вересня.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект