НОВИНИ

15.09.2009 | У гру вступають німецькі опозиціонери
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Услід за теледуеллю топ-кандидатів на посаду канцлера Німеччини Ангели Меркель від ХДС та Франка-Вальтера Штайнмайєра від СДПН, сьогодні матимуть можливість проявити свої ораторські здібності опозиційні лідери.


Сьогодні увечері на першому каналі німецького телебачення відбудуться теледебати за участю голови Вільної демократичної партії Німеччини Гідо Вестервелле, лідера «зелених» Юргена Тріттіна та «лівих» Оскара Лафонтена. Це ті політичні сили, які окрім правлячих нині соціал-демократів та християнських консерваторів, мають реальні шанси бути представленими в новому Бундестазі.


«Захід з обміну люб’язностями»


Від опозиціонерів очікують запекліших дебатів, аніж такої загалом приязної тональності, яку напередодні ввечері продемонстрували канцлер Ангела Меркель та віце-канцлер Франк-Вальтер Штайнмайєр. Представник німецьких лівих Дітмар Барч назвав це телешоу «заходом з обміну люб’язностями»: «Це була наче співбесіда з прийому на роботу. Тому називати це канцлерівською дуеллю по своїй суті неправильно», - зазначив Барч, погодившись з оглядачами, які охрестили поєдинок замість теледуелі теледуетом.


 


 


Голова Вільної демократичної партії Німеччини Ґідо Вестервелле
Також генеральний секретар німецьких лібералів Дірк Нібель розкритикував 90-хвилинні теледебати, розцінивши їх як передмову до продовження «великої» коаліції у складі ХДС/ХСС та СДПН. «Уся ця так звана дуель відбулася під гаслом «далі так тримати». Програв лише один учасник – це Німеччина. Тому що жоден з кандидатів не показав, які перспективи необхідні країні у наступні чотири роки», - наголосив Дірк Нібель.


Стриманість правлячих партій – на руку опозиції


Тим часом політологи схильні вважати, що від такого стриманого виступу топ-кандидатів від провідних німецьких партій виграють насамперед опозиційні партії. За словами професора політології Боннського університету Герда Ланггута, ні Штайнмайєр, ні Меркель не використали можливості перетягти на свій бік виборців, які, можливо, ще вагалися між ними та опозиційними партіями. Так, Штайнмайєр не зміг зацікавити прихильників Лівої партії, а Меркель – ліберально налаштованих виборців, каже Ланггут.


Лідер німецьких   Лідер німецьких "зелених" Юрґен Тріттін


Попри критику, члени «великої коаліції» задоволені результатами теледуелі. Кожна з партій – і ХДС/ХСС, і СДПН – оголосила себе переможцем дебатів.


 


Голова Лівої партії Оскар Лафонтен  Голова Лівої партії Оскар Лафонтен| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1695. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект