НОВИНИ

23.09.2009 | В.Ющенко: "Навіть у разі вступу України в НАТО на її території не буде розміщено жодних військових баз"
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Навіть у разі вступу України в НАТО на її території не буде розміщено жодних військових баз",- заявив Віктор Ющенко, виступаючи 21 вересня в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку.


"Згідно з нашою конституцією, жодні військові бази - ні російські, ні бази НАТО не можуть бути розміщені на території України. Територія України не може бути використана з метою загрози іншим країнам", - зазначив Ющенко.


Разом з тим, говорячи про відносини з Росією, він сказав, що "не може пишатися такими відносинами", які існують зараз.Серед проблем між Москвою і Києвом Ющенко назвав незавершеність демаркації водної частини кордону, надання громадянства Росії жителям України, а також питання присутності в Севастополі бази Чорноморського флоту Росії. У зв'язку з цим він заявив, що після 2017 року російський флот має залишити Севастополь.Щодо відносин з альянсом він сказав: "Членство України в НАТО і українська незалежність - це синоніми".Віктор Ющенко ухилився від відповіді на запитання про реакцію на рішення США відмовитися від розміщення систем протиракетної оборони в Польщі та Чехії."У нас не заведено говорити погано про друзів і сусідів", - сказав Ющенко, виступаючи на Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку."Щоб ви зрозуміли мене, я почну здалеку. Очевидно, що питання про те, що розміщувати в Чехії і Польщі - це справа чеського і польського народів", - пояснив він.За словами українського президента, добре, що інтереси Чехії і Польщі в цьому випадку співпали з американськими.


Нагадаємо, 21 вересня Віктор Ющенко прилетів з офіційном візитом до США. Там він планує провести низку зустрічей зі світовими лідерами, обговорити пріоритети внутрішньої та зовнішньої політики України, а також підняти тему вшанування пам'яті жертв фашизму та Голодомору.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект