НОВИНИ

16.09.2009 | Прийшов час для формування дійсно єдиної енергетичної політики ЄС - президент Європарламенту
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Питання енергетичної безпеки вимагають формування дійсно єдиної енергетичної політики Європейського Союзу, і час для такої політики вже настав. Таку думку вчора у Страсбурзі висловив Президент Європарламенту Єжі Бузек. На початку пленарного засідання він виступив з промовою, де виклав пріоритети власної діяльності на наступні два з половиною роки.







У цьому контексті він наголосив на необхідності продовження зусиль з диверсифікації джерел енергії, збільшення інвестицій у розвиток поновлювальних джерел енергії, а також вдосконалення звичайних видів пального. При цьому, за його словами, можливість використання ядерної енергетики залежить від суверенного рішення кожної країни-члена.


"Ми маємо розширити мережу наших зовнішніх трубопроводів, щоб гарантувати, що ми не залежимо від однієї країни. Ми маємо забезпечити взаємопоєднання наших енергетичних мереж, а також мати спільні підходи до закупівлі газу, тобто побудувати енергетичний сектор, основою якого буде солідарність. Я переконаний, що прийшов час для спільної енергетичної політики Європейського Союзу, і я докладу всіх зусиль, щоб така політика була сформована", - цю тезу президента Європарламенту учасники пленарного засідання зустріли оплесками.


У зовнішньополітичному блоці Єжі Бузек серед пріоритетів власної діяльності на посту президента визначив подальший розвиток Європейської політики сусідства, використання її інструментів для розвитку демократії та модернізації системи управління у країнах-партнерах.


Він зазначив також, що Європа потребує справжнього євроатлантичного партнерства та висловив намір тісно співпрацювати над його подальшим розвитком із Конгресом США на всіх рівнях.


Стосовно Росії, Єжі Бузек зазначив, що розвиток відносин між ЄС і цією країною має відбуватися з урахуванням та повагою до традиційних європейських цінностей.


"Ми маємо розвивати наше стратегічне партнерство з Росією. Але при цьому ми маємо пам'ятати, що економічні справи не можуть протиставлятися правам людини, верховенству права та демократії. Це також стосується і Китаю. Як президент цього парламенту я буду активно залучатися до діалогу з нашими російськими партнерами", - сказав президент Європарламенту.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект