НОВИНИ

17.09.2009 | Обама може відмовитися від ПРО в Європі
Джерело - Українська служба ВВС

Американський щоденник "The Wall Street Journal" у сьогоднішньому числі з посиланням на неназваних нинішніх і колишніх американських урядовців пише, що Білий дім таки вирішив наразі не здійснювати плани попередньої адміністрації президента Джорджа Буша створити нову систему протиракетної оборони в Польщі і Чехії.


За твердженням щоденника, Вашингтон обґрунтує своє рішення тим, що Іран, проти можливого ракетного нападу якого була призначена система, розвиває свою ракетну програму не так швидко, як оцінювали раніше, що зменшує загрозу США і Європі.


Американське видання пише, що про це буде заявлено в результатах оцінки ефективності планів розташування ракет-перехоплювачів у Польщі та радара наведення в Чехії, які мають оголосити, можливо, вже на початку наступного тижня. Таку оцінку проводили за розпорядженням президента Сполучених Штатів Барака Обами.


Американці вже їдуть до Праги і Варшави


Тим часом сам Барак Обама в ніч на сьогодні телефонував прем’єр-міністрові Чехії Янові Фішеру й обговорював із ним плани Сполучених Штатів щодо розташування в Чехії і Польщі нової системи протиракетної оборони, повідомив речник чеського уряду.


Жодних подробиць розмови речник не навів


При цьому він повідомив, що вже сьогодні до Праги і до Варшави прибудуть американські делегації, які повідомлять керівників обох країн про плани США.


Польські засоби інформації теж пишуть сьогодні про прибуття делегації США, яка нібито має повідомити саме про відмову від планів щодо ПРО.


Ціна вдоволення Росії


Проти планів розміщення в Європі елементів американської системи протиракетної оборони, реалізацію яких почала адміністрація Джорджа Буша, категорично виступає Росія, яка твердить, що ці оборонні плани становлять загрозу її безпеці.


Адміністрація Барака Обами, на відміну від попередньої, заявляє про необхідність «перезавантажити» і радикально поліпшити відносини з Росією.


Після попередніх повідомлень про можливість скасування американських планів щодо ПРО в Європі, які вже лунали раніше, керівники східноєвропейських країн висловлювали стурбованість, що США можуть піти на поліпшення стосунків із Росією на шкоду своїм союзникам у східноєвропейському регіоні.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9955. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект