НОВИНИ

07.09.2009 | США прагнуть скоротити представництво країн ЄС у МВФ - "The Wall Street Journal"
Джерело - УКРІНФОРМ

Офіційний Вашингтон має на меті помітно скоротити присутність країн Європейського Союзу в керівництві Міжнародного валютного фонду. Наміри американського керівництва серйозні. й переговори у цьому напрямку ведуться досить активно. Про це пише авторитетне американське видання "The Wall Street Journal".







Білий Дім переконаний, що європейські держави мають поступитися своїми голосами на користь Бразилії, Китаю та інших країн, що розвиваються швидкими темпами. Автор статті наголошує, що дискусія з цього приводу відбувалася у рамках підготовки до зустрічі міністрів фінансів і глав Центробанків країн "Великої двадцятки", що проходить у Лондоні. Порушуватиметься це питання і під час самого саміту "G20" в американському місті Пітсбург.


"США висувають дві пропозиції. Відповідно до першої з них, кількість місць у керівному органі фонду до 2012 року зменшиться з 24 до 20, при цьому країни з економікою, що розвивається, залишать за собою свої крісла. США чітко не називають країни, яким доведеться відмовитися від позицій у Раді директорів, однак, очевидно, що це будуть європейські держави", - пише видання. На даному етапі керівний орган МВФ має у своєму складі вісім директорів, які представляють власні країни - США, Японію, Францію, Велику Британію, Німеччину, Китай, Росію та Саудівську Аравію. Окрім того, 16 директорів виступають від імені груп країн, більшість саме цих місць належить державам ЄС.


Європейська Комісія навіть висловлювала пропозицію, щоб усі країни єврозони мали єдине місце у Раді керуючих. Такий підхід викликав рішуче протистояння з боку провідних європейських політиків. Так, міністр фінансів Франції Крістін Лагард заявила, що керівництво цієї країни категорично з цим не погоджується.


Друга пропозиція щодо реформування полягає в тому, щоб квота індустріально розвинених країн у фонді скоротилася на 5 відсотків на користь держав, що розвиваються. Нині вона становить 60 відсотків, нагадує автор статті.


Підходи США повністю поділяються Китаєм, Бразилією, Індією та іншими країнами, чия економіка розвивається швидкими темпами. Однак європейська сторона дотримується протилежної точки зору, тому дискусія з цього приводу обіцяє бути запеклою, - підкреслюється в "The Wall Street Journal".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект