НОВИНИ

16.09.2009 | Зміна командувача ОЗС НАТО з питань трансформації
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Французький генерал Стефан Абріаль 9 вересня заступив на посаду Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з питань трансформації (SACT), змінивши на цій посаді американського генерала Джеймса Маттіса. Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен здійснив офіційну передачу командування, яка відбулась на борту американського військово-морського корабля «Дуайт Ейзенхауер» поблизу штаб-квартири ACT у Норфолку, штат Вірджинія.


 


У заході також взяли участь Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс, Голова Об’єднаного комітету начальників штабів адмірал Майкл Муллен; командувач Центрального командування збройних сил США генерал Девід Петреус; радник з питань національної безпеки США генерал Джеймс Джоунс; начальник французького Генерального штабу генерал Жан-Луї Жоржелін і голова Військового комітету НАТО адмірал Джампаоло ді Паола.


Генеральний секретар НАТО подякував генералові Маттісу за його оцінний внесок в процес трансформації НАТО протягом останніх трьох років.  Він сказав: «Із самого початку генерал Маттіс працював над роз’ясненням трансформації, роблячи діяльність командування в Норфолку зрозумілою і такою, що задовольняє потреби Альянсу».


Призначення генерала Абріаля відбулося після прийняття Францією рішення про повномасштабне повернення до інтегрованої військової структури НАТО, про що було офіційно оголошено на саміті в Страсбурзі і Келі в квітні цього року.До цього Стратегічне командування очолювали американські військові.


На посаді SACT генерал Абріаль очолить трансформацію військової структури, збройних сил, засобів і доктрини НАТО заради посилення оперативної сумісності і здатності до швидкого розгортання багатонаціональних сил НАТО.


«Я вже чітко вказав на те, що трансформація НАТО є одним з моїх головних пріоритетів, – сказав пан Фог Расмуссен. – Моя мета – забезпечити нам такі сили, які готові до розгортання, відповідним чином навчені і оснащені. І, що важливо, за ті кошти, які наші країни можуть собі дозволити».


Генерал Абріаль перебирає на себе повноваження у вирішальний момент історії Альянсу, позаяк що Генеральний Секретар щойно запустив процес, спрямований на перегляд Стратегічної концепції НАТО відповідно до нинішніх викликів безпеці.


«Генерале Абріаль, ми вітаємо вас на новій посаді і бажаємо вам наснаги подолати виклики, які постають перед вами», – сказав пан Фог Расмуссен, додавши: «У час, коли трансформація Альянсу і роль, яку в ній відіграє АСТ, перебувають на переломному етапі, ваш величезний професійний досвід буде ключем до успіху».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5135. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект