Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, якого після виборів до Європарламенту від 4-7 червня глави держав та урядів ЄС одноголосно рекомендували до повторного призначення на цю посаду, сьогодні направив до Європарламенту письмові пропозиції до мандату майбутнього складу Єврокомісії на наступні п'ять років.
Під час прес-конференції, яку президент Єврокомісії провів сьогодні у Брюсселі з цієї нагоди, він заявив, що тільки об'єднавши зусилля, країни ЄС зможуть подолати сучасні виклики.
"Перед Європою постає жорсткий вибір у сьогоднішньому взаємозалежному світі. Або ми будемо працювати разом, щоб бути на рівні викликів, що постають, або приречемо себе на невідповідність цим викликам. Я маю намір подвоїти зусилля, щоб перетворити амбіції Європи на дійсність. Тієї Європи, яка ставить людей в центр усього політичного порядку денного, просуває європейські цінності та інтереси по усьому світові. Тієї Європи, яка знайде нові джерела для зростання та вдосконалюватиме правила та ефективність ринку на користь людей. Європи, основою якої є свобода та солідарність", - зауважив президент Єврокомісії. Він висловив готовність тісно співпрацювати з Європарламентом над реалізацією великого європейського проекту.
"Мій перший мандат мав на меті консолідацію Європи у складі 27 держав. Розширений Євросоюз зараз надає нам можливість найкращим чином використовувати наше багатство та силу. Зараз ми у положенні, яке дозволяє нам з переконанням та відповідальністю рухатися до нової фази реалізації наших амбіцій", - сказав Баррозу.
При цьому він висловився за перегляд чинної Лісабонської стратегії розвитку та її орієнтацію на період до 2020 року. Головні напрямки такого розвитку передбачатимуть негайні та середньострокові завдання, серед яких успішний вихід із поточної кризи, збереження лідерських позицій у боротьбі із кліматичними змінами, розвиток нових інструментів для економічного зростання та соціального захисту, зміцнення народовладдя та відкриття ери "Глобальної Європи".
Реалізація оновленої Лісабонської стратегії має зміцнити міжнародні позиції Євросоюзу та його конкурентоспроможність в умовах глобального ринку, сприятиме побудові в ЄС інноваційної та сучасної економічної моделі.
Жозе Мануель Баррозу окремо наголосив, що тільки успішна ратифікація базової Лісабонської угоди ЄС надасть інструменти для нової ери, для ефективного відображення європейських інтересів по всьому світу.
Президент Єврокомісії продовжить обговорення політичних пріоритетів власної програми діяльності на новий термін під час зустрічей із представниками різних політичних груп Європарламенту в період з 7 по 9 вересня поточного року. Ці зустрічі передуватимуть пленарному засіданню Європарламенту 15-16 вересня, коли, як очікується, мають відбутися дебати навколо призначення нового президента Єврокомісії і, можливо, парламентське голосування з цього приводу.
|