НОВИНИ

30.09.2009 | ЄС подає звіт про причини війни на Кавказі
Джерело - Українська служба ВВС

У середу 30 вересня Європейський Союз подає звіт за результатами незалежного розслідування причин війни між Грузією і Росією в серпні 2008 року.Звіт стверджує, що хоча грузинські вояки почали стріляти першими, однак саме російська сторона створила передумови для конфлікту.


Російсько-грузинська війна була коротка, але гостра. Відразу після збройного конфлікту обидві країни звинувачували одна одну в його розпалюванні.


Росія твердила, що грузинська армія обстрілювала цивільне населення в Південній Осетії і атакувала російських миротворців.


Зі свого боку, грузини наполягали, що вели вогонь проти сепаратистських угрупувань і відбивали російське вторгнення, яке на той час уже почалося.


Незалежне розслідування обставин п'ятиденної війни, проведене на замовлення Європейського Союзу, подає в середу власні висновки.


За припущеннями, звіт стверджує, що перші залпи пролунали з грузинського боку. Але це стало наслідком кількох місяців російського тиску, який створив і використав передумови для війни.


Враховуючи, що відносини Європейського Союзу з Росією поліпшилися порівняно з минулим роком, реакція в Брюсселі може бути дещо приглушеною.


У вівторок Парламентська асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, якою виловила стурбованість подальшими "напруженістю і провокаціями вздовж адміністративного кордону Південної Осетії і Абхазії, що здатне лише дестабілізувати цілий регіон".

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект