НОВИНИ

07.09.2009 | Між Німеччиною та США наростає напруга через авіанапад у Кундузі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Впливова американська газета Washington Post, посилаючись на слідчу групу НАТО, написала, що жертвами авіанападу НАТО в Кундузі стали 125 людей, серед них понад 20 мирних мешканців. Як сказано у статті Washington Post, німецькі військові надто поспішно віддали наказ до атаки, базуючись на інформації лише з одного джерела. 


Франц Йозеф Юнг


Міністр оборони ФРН Франц Йозеф Юнг ще раз відкинув міжнародну критику на адресу командира Бундесверу, який запросив у НАТО підмоги з неба після того, як таліби викрали два бензовози і виникли побоювання, що машини з пальним можуть бути використані для скоєння масштабного теракту проти німецьких солдатів.


Прокуратура розглядає можливість порушення кримінальної справи


Тим часом німецькі політики вимагають ретельного розслідування інциденту. Опозиція вимагає проведення в Бундестазі дебатів щодо місії Бундесверу в Афганістані. Прокуратура в Потсдамі розглядає можливість порушення справи проти бундесверівця, який затребував авіаудар. «Ми вивчаємо матеріали на предмет підозр, які могли б стати підставою для порушення кримінальної справи», - заявив старший прокурор Гайнріх Юнкер.


Ангела Меркель озвучила позицію німецької влади: «Урядові ФРН і мені особисто йдеться тепер про те, аби слідча комісія НАТО якнайшвидше грунтовно з’ясувала всі обставини того, що сталося, і чи справді є жертви серед мирного населення. Якщо це так, то я, звісно, висловлю глибокий жаль з цього приводу».


 


Меркель ініціює конференцію з питань Афганістану ще цього року


Після зустрічі з британським прем’єром Гордоном Брауном у неділю в Берліні Ангела Меркель виступила з ініціативою проведення нової конференції з питань Афганістану ще цього року. Організаторами мають виступити Німеччина, Великобританія та Франція.


За словами Меркель, на конференції має йтися про те, щоб афганський народ сам крок за кроком брав свою долю у власні руки: «Метою нашої конференції є додати трохи руху цьому процесові. Після других президентських виборів в Афганістані настала перехідна фаза переструктуризації, в якій слід визначити, які завдання має виконувати кожен окремий партнер», - підкреслила Меркель.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект