НОВИНИ

28.09.2009 | Німецька преса про вибори: піррова перемога Ангели Меркель?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Політичні оглядачі на шпальтах німецьких видань розмірковують, чого очікувати від нового «чорно-жовтого» уряду та як виглядатиме опозиційне майбутнє соціал-демократів. 


Газета Frankfurter Rundschau так дивиться на майбутню зміну уряду:


«Ангела Меркель на шляху до своєї мети рідко виблискує, випромінює ейфорію. Новий уряд, який вона очолюватиме, не є вираженням стійкої зміни настроїв у країні. Він є яскравим свідченням історичної кризи німецьких народних партій. Найпершим завданням цього уряду буде подолання наслідків найтяжчої кризи у світовій економіці з часів Другої світової війни. Цей уряд можна назвати «кризовим», - пише Frankfurter Rundschau.





Тему кризи народних партій у Німеччині продовжує видання Augsburger Allgemeine:


«Маленькі партії забирають те, що розгублюють класичні народні партії. Ця суспільна тенденція називається «роздрібнення». Це трагедія, насамперед, для багатої на традиції Соціал-демократичної партії, якій незабаром виповниться 150 років. СДПН перебуває у жалюгідному стані і незабаром може перейти до лав «маленьких» партій. Хто би міг подумати, що партія Віллі Брандта може опуститися до такого», - жалкує Augsburger Allgemeine.


«СДПН має піти наліво»


Співчуває соціал-демократам і Westdeutsche Zeitung з Дюссельдорфа. Її оглядачі дають товаришам таку пораду:


 


«СДПН не залишається нічого іншого, ніж піти наліво. Соціал-демократи мають скласти конкуренцію Лівій партії у використанні таких політичних гасел як солідарність та соціальна справедливість. Водночас СДПН має підготуватися до перспективи майбутньої урядової коаліції із лівими і зеленими на федеральному рівні. Поки важко сказати, кому краще довірити партійне кермо у цій ситуації – поміркованому Штайнмаєру чи комусь більш лівому», - розмірковує Westdeutsche Zeitung.


Відома своїми лівими поглядами газета tageszeitung з Берліна передрікає Німеччині «неоліберальне майбутнє»:


«Очевидно одне: «соціал-демократична» канцлер Меркель залишилася у минулому. Адже можливості впливати на рішення глави уряду у «чорно-жовтій коаліції» будуть зовсім іншими, ніж вони були за часів «широкої коаліції». ВДП та економічне крило ХДС роблять ставку на неоліберальну перебудову. У наступні чотири роки на Німеччину очікують погіршення соціальної рівноваги, зменшення податків для тих, хто краще заробляє – за рахунок вищого податку на додану вартість для всіх. Саме для цього ліберали прийшли до влади і канцлер це дуже скоро відчує», - залякує німців ліве видання.


Більше політиків із фантазією


Газета Braunschweiger Zeitung розмірковує над причинами рекордно низької явки на виборчі дільниці:


«Партії надто зациклюються самі на собі. Їм бракує впевнених у собі людей, які можуть генерувати ідеї, а не лише говорили в об’єктиви телекамер. Партії дбають лише про збереження влади і втрачають повагу народу. Ангела Меркель всю виборчу кампанію нічого не робила, а лише трусилася – як би не втратити посаду. Вона здобула піррову перемогу. Якщо Меркель буде продовжувати у тому ж дусі, вона не протримається й двох років. Після цих виборів взаємини між виборцями і політиками мають змінитися. Вони мають відновити діалог. Нам потрібно менше апаратників, а більше політиків із фантазією. А громадяни не мають залишатися осторонь і лише скиглити на життя», - закликає Braunschweiger Zeitung.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7148. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект