НОВИНИ

11.09.2009 | Пропозиції Ірану щодо врегулювання ядерної проблеми не відповідають очікуванням американської сторони - Держдеп
Джерело - УКРІНФОРМ

Пропозиції офіційного Тегерану щодо врегулювання ядерної проблеми не відповідають очікуванням американської сторони. Про це під час чергового брифінгу для журналістів заявив представник Державного департаменту США Філіп Кроулі.


"Ці ініціативи не є відповіддю на наше занепокоєння, перш за все, ядерною програмою Ірану", - наголосив дипломат. Він повідомив, що Вашингтон має намір провести консультації з цього питання зі своїм партнерами в рамках групи "P-5+1" (п'ятьма постійними членами РБ ООН та Німеччиною). За словами представника Держдепу, перша телефонна конференція відбудеться уже в п'ятницю, де обговорюватимуться можливі наступні кроки.


Американський дипломат підкреслив, що "шістка" міжнародних посередників буде намагатися з'ясувати, наскільки насправді Іран готовий до співпраці. За його оцінками, це може зайняти кілька тижнів.


Філіп Кроулі ще раз підкреслив, що дії керівництва ІРІ викликають занепокоєння далеко не лише у США, а й у всієї міжнародної спільноти, оскільки Іран не дотримується своїх зобов'язань перед РБ ООН, МАГАТЕ та в рамках договору про нерозповсюдження ядерної зброї.


Тегеран підготував нові пропозиції, що стосуються його ядерної програми, і підтвердив готовність відновити діалог з провідними світовими державами. Про це раніше заявив головний учасник переговорного процесу з боку Ірану Саїд Джалілі. У середу зовнішньополітичне відомство ІРІ передало нові ініціативи послам Німеччини, Росії, Китаю, Франції, Великобританії та Швейцарії, яка представляє інтереси США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект