НОВИНИ

22.09.2009 | Ющенко: стосунки зі США - 'стратегічні'
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Ющенко знову наголосив, що Україна і Сполучені Штати є стратегічними партнерами, і що діалог між ними потребує, за його словами, більшого наповнення.Промовляючи в Раді зовнішніх взаємин у Нью-Йорку, де він перебуває з робочим візитом, пан Ющенко ще раз заявив, що інтеграція України з НАТО та її майбутнє членство в Альянсі нікому не становлять загрози.


"Членство України в НАТО, наша інтеграція до НАТО, це не є думка як зробити проблему комусь, а як дати ключову відповідь для власної нації, як отримати надійну модель безпекової політики. А в сьогоднішньому перш за все європейському світі це можливо лише одним способом -- через європейську модель колективної безпеки", - заявив український президент.


Віктор Ющенко висловив оптимізм щодо членства України в НАТО і додав, що громадська думка поступово схиляється до такої перспективи. 


Директор Центру військово-політичного аналізу Hudson Institute Річард Вайтс вважає виправданим занепокоєння Ющенка безпекою України.


"Президент заторкнув дуже гарне питання. Україна перебуває поза НАТО у той час, коли Росія показує, що готова до використання сили. Але через російсько-грузинську війну країни НАТО надали сигнал, що не хочуть розширення Альянсу, а хочуть залучати Росію до співпраці з безпеки. США також не хочуть дратувати Москву, прикладом чого є відмова від системи ПРО у Східній Європі. На Заході зараз поширена думка, що Росію треба не дратувати, а залучати до побудови нової моделі безпеки у Європі. Чи вийде це - залишається питанням", - вважає Річард Вайтс.


 


Президент Ющенко нагадав, що українська Конституція дає гарантії, що на території України не буде розміщена жодна військова база, і висловив сподівання, що Росія виведе з Криму свій Чорноморський флот у травні 2017-го року.


Президент Ющенко, однак, визнав, що україно-російськими взаєминами сьогодні пишатися не можна.


Він візьме участь у сесії Генеральної Aсамблеї ООН.


Заплановані також його зустрічі з генеральним секретарем НАТО Андерсом Фон Расмусеном та керівником продовольчої програми ООН Жаком Дюфом.


 Президент Ющенко


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект