НОВИНИ

08.09.2009 | Ющенко, Качинський 'орієнтуються на майбутнє'
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент України Віктор Ющенко прибув з дводенним візитом до Польщі.У понеділок він зустрічався з лідерами Польщі: президентом Лехом Качинським, прем’єром Дональдом Туском та спікером Сейму Броніславом Комровським. Теми переговорів стосуються європейської інтеграції, енергетичної безпеки Європи, підготовки до Євро 2012 та складних моментів у спільній польсько-українській історії.


Президенти Польщі та України хочуть поглибити стратегічні відносини між обома країнами. Президент Лех Качинський після переговорів з президентом Ющенком однозначно висловився за Європу, де присутнє партнерське співробітництво, а не домінування одних держав над іншими:


"Зустрілися два найвищі представники великих європейських держав, які поєднують відносини стратегічного характеру. На мою думку, якщо Європа має буди Європою співробітництва, а не домінування, то мусить бути Європа, що спирається на низку стратегічних партнерств, серед яких польсько-українське - дуже вагоме, наголошую, тому що ми - великі країни, і наше партнерство треба зберегти і поглибити", - сказав президент Лех Качинський.


Польський лідер запевнив українців про незмінну підтримку Польщею прямувань України до ЄС та НАТО.


Громадську думку у Польщі, особливо останнім часом, дуже цікавить ставлення обох політиків до жорстоких сторінок спільної історії. Протягом останніх місяців було кілька негативних фактів у польсько-українському історичному діалозі.


Католицький священик Тадеуш Ісаковіч-Залескі страшить поляків українським націоналізмом, а українці хотіли зорганізувати велосипедний Рейд шляхом Степана Бандери, і тому польська влада скасувала їм візи до Польщі.


Президенти Качинський та Ющенко переконані у доцільності історичного діалогу між поляками та українцями. Президент Віктор Ющенко вважає, що історія повинна слугувати майбутньому.


Президент Лех Качинські висловив подібну думку: "Ми вели про це мову, щоб в ім’я того - я користуюсь словами пана президента - що непокоїть польську душу, чи душу українську, корисно вирішено всі проблеми задля майбутнього. Були важкі часи, і ми про це знаємо і хочемо разом з паном президентом ці проблеми вирішити", – сказав президент Лех Качинський.


Президенти Ющенко та Качинські мають конкретні успіхи. Напередодні візиту українського гостя влада міста Перемишля віддала будинок Українського Народного Дому у Перемишлі українській громаді. Від початку 90-тих років ніхто цієї проблеми не зміг вирішити.


За словами президента Ющенка, "Польща - стратегічний приятель України". Як повідомив український лідер, обидві країни підписали договір, у якому широко визначено десять тем співробітництва, серед іншого: політика, економіка, історія, відносини з ЄС.


На думку деяких оглядачів, попри негативні епізоди польсько-українського діалогу останніх місяців, президенти Качинський та Ющенко налаштовані не допустити того, щоб було нівельовано великі досягнення в стосунках поляків та українців останніх близько двадцяти років.
Президенти та перші леді України і Польщі. Катерина Ющенко, Лех Качинський, Віктор Ющенко, Марія Качинська. Фото УНІАН


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект