НОВИНИ

08.09.2009 | Завтрашнє звернення Барака Обами до школярів викликало різкі дискусії та протести
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама звернеться сьогодні з промовою до американських школярів. Його виступ буде приурочений до початку нового навчального року і відбудеться в одній зі шкіл міста Арлінгтон (штат Вірджинія).


 


Як повідомляють американські ЗМІ, глава Білого дому збирається наголосити на виключній важливості освіти та закликати дітей відповідально ставитися до цього процесу і до власного майбутнього. Його промову планували транслювати через мережу Інтернет у всіх школах країни - міністерство освіти відправило листа директорам навчальних закладів із проханням забезпечити перегляд.


Однак ініціатива глави держави викликала неоднозначну реакцію серед педагогів та консервативно налаштованих батьків - деякі з них протестують проти того, щоб під час уроків їхні діти дивилися виступ президента. Чимало шкіл, особливо у штатах Іллінойс, Техас, Вірджинія, Міссурі, Міннесота і Вісконсин, відмовилися від перегляду і навіть заявили, що в цей день планують раніше закінчити заняття. Мотивують таке рішення тим, що звернення демократа продиктоване прагненням просувати урядову освітню програму і може містити ідеї та лозунги, які сприятимуть "політизації шкіл".


Суспільну дискусію на цю тему підігрівають і авторитетні представники Республіканської партії, які намагаються довести існування цілого ряду неприпустимих помилок у підходах нової адміністрації до реформування системи освіти, охорони здоров'я та інших галузей. Досить категорично щодо завтрашнього виступу президента висловився сенатор-республіканець від штату Оклахома Стів Расселл. "Мене непокоїть те, що це уже не схоже на урок із основ громадянського суспільства, а містить ознаки створення культу особистості. Таке можна було сподіватися побачити хіба що в Північній Кореї чи в Іраку за правління Саддама Хусейна", - заявив законодавець в інтерв'ю агентству "Associated Press".


Губернатор штату Міннесота Тім Пауленті, якого називають одним із можливих учасників президентських перегонів 2012 року, також висловився категорично проти "нав'язування" учням промови глави держави. Він переконаний, що для цього не слід переривати навчальний процес, а усі бажаючі зможуть "на добровільній основі" переглянути запис звернення чи прочитати його текст після уроків.


Білий дім неодноразово відкидав звинувачення опонентів і заявляв, що у промові президента США Барака Обами не буде міститися політичного підтексту. Однак, аби заспокоїти педагогів та батьків, було вирішено опублікувати текст звернення глави держави днем раніше.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект