НОВИНИ

17.09.2009 | НАТО вирішило заплющити очі на російський військовий закон?
Джерело - Українська правда

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен має намір дати новий старт відносинам між НАТО і Росією.


Як заявив Генсек у своєму блозі на сайті НАТО, він планує найближчим часом виступити з конкретними пропозиціями.На думку Расмуссена, налагодження відносин з Росією є одним з пріоритетів його роботи на чолі НАТО, хоча це непросто через існуючі розбіжності.


"Я думаю, що ми витрачаємо дуже багато енергії на те, що нас розділяє, замість того, щоб зосередитися на тому, що нас об'єднує", - зазначив колишній датський прем'єр.


"Нам потрібен новий старт, щоб побудувати довірчі відносини між НАТО і Росією. Найближчим часом я висуну конкретні пропозиції про те, як ми можемо рухатися вперед і вирішувати це завдання", - заявив він.


Як приклади спільних загроз для Росії і Расмуссен привів тероризм, розповсюдження зброї масового знищення, ситуацію в Афганістані.


"Північна Корея вже стала ядерною, а Іран активно прагне створити військовий ядерний потенціал. Жити у такому світі не відповідає інтересам ні НАТО, ні Росії. Ми можемо робити більше, щоб не допустити цього", - підкреслив він.


Крім того, як заявив представник генсека НАТО Джеймс Апатурай, у НАТО поки що не коментують прийнятий Держдумою РФ у першому читанні законопроект про дозвіл на використання збройних сил Росії за межами країни.


"Мені поки невідомо про цей закон. Ми почекаємо оцінки наших експертів", - сказав він.


Як відомо, 9 вересня Держдума РФ одноголосно в першому читанні прийняла ініційовані президентом Росії Дмитром Медведєвим поправки до закону про оборону, які передбачають можливість оперативного використання російської армії за межами РФ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект