НОВИНИ

17.09.2009 | США 'відмовляться' від ракет в Європі
Джерело - Українська служба ВВС

За інформацією "Уолл Стріт Джорнал", Сполучені Штати відмовляться від планів розміщення системи протиракетної оборони в Польщі та Чеській Республіці.



Газета твердить, що така відмова пов’язана з тим, що потенційна загроза від програми ракет далекого радіусу дії, яку, буцімто, розробляє Іран, менша, ніж вважали раніше.


Президент Обама наказав переглянути систему безпеки, запроваджену його попередником Джорджем Бушем, яка мала бути встановлена до 2012-го року.


У серпні 2008-го року США підписали угоду з Польщею щодо розміщення ракет-перехоплювачів у Балтійському морі та домовилися про побудову в Чехії радарної станції.


Американці твердили, що об’єкти в Європі потрібні для захисту європейських союзників або американських сил в Європі від Ірану або іншої країни.


"Уолл Стріт Джорнал" повідомляє: «США базуватимуть своє рішення на твердженні, що іранська програма ракет далекого радіусу не просунулася так швидко, як прогнозувалося, в результаті чого загроза для США та головних європейських столиць знизилася, згідно з нинішніми й колишніми американськими посадовцями».


Згідно з повідомленням "Асошіейтед Прес", очікувалося, що буде зроблено оголошення під час прес-конференції міністра оборони США Роберта Гейтса.


Оглядачі припускають, що таке рішення може привести до покращення стосунків з Росією, яка різко заперечувала проти американських планів в Європі.














запуск іранської ракети типу земля-земля 2008-го року


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект