НОВИНИ

18.09.2009 | Путін скасував зустріч із Тимошенко. А Ющенко побачить Медведєва?
За матеріалами - "Комерсант-Україна", Української правди

Візит прем'єра Росії Володимира Путіна в Україну в жовтні не відбудеться.


За інформацією "Комерсант-Україна", кілька днів тому апарат прем'єра РФ повідомив апарату прем'єра України Юлії Тимошенко про відмову від досягнутих у Польщі домовленостей про візит Путіна до Харкова у жовтні.


Джерела газети стверджують, що рішення не їхати у Харків було прийнято з урахуванням виборчої кампанії: у Москві вирішили, що надто часті контакти прем'єра Росії з Тимошенко як майбутнім кандидатом у президенти України неприпустимі. 
"Часті візити Володимира Володимировича (Путіна) в Україну могли б бути витлумачені як знаки зайвої підтримки офіційною Москвою одного з кандидатів у президенти", - зазначило джерело, поінформоване про прийняте у Москві рішення.


"Ми вважаємо неприпустимим створювати видимість такої підтримки. Враховуючи, що у листопаді ми поїдемо на РГУ (рада голів урядів) СНД, проведення ще однієї зустрічі з пані Тимошенко буде зайвим", - пояснило це джерело.


Співрозмовник видання підкреслив, що засідання міжурядового комітету з економічної співпраці в Харкові не скасовується, а лише переноситься і буде проведене разом із засіданням РГУ СНД, яке відбудеться в Ялті 19-20 листопада.


Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що анонсований візит до Харкова може бути відкладений на листопад і перенесений в інше місто.


"Поки рано говорити і про місце, і про точну дату зустрічі. Ми виходимо з того, що в Путіна і Тимошенко дуже напружений графік, і зараз нам потрібно ці графіки якось сумістити", - заявив Пєсков.


А співробітник апарату українського уряду повідомив: "Ми все ж таки хочемо переконати Путіна не скасовувати домовленості. Зараз ведуться переговори про це".


Водночас, у взаєминах президентів України і Росії найближчим часом може початися певне потепління.


Як повідомило джерело в дипломатичному корпусі, Віктор Ющенко "з високою часткою імовірності" поїде на самміт СНД, який відбудеться в Кишиневі 9 жовтня.


"Остаточне рішення з цього питання ще не прийняте, але секретаріат президента всерйоз розглядає можливість участі Віктора Ющенка в кишинівському саміті", - зазначив співрозмовник газети.


"Це дозволить дати новий імпульс у взаєминах із країнами Співдружності, повноцінному введенні в дію зон вільної торгівлі в рамках СНД і залученні Росії до проектів у рамках "Східного партнерства", - зазначив він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект