НОВИНИ

14.09.2009 | Теледуель між Меркель та Штайнмаєром не визначила абсолютного переможця в боротьбі за посаду канцлера Німеччини
За матеріалами - УКРІНФОРМ

За два тижні до парламентських виборів головні суперники на посаду канцлера Німеччини - глава федерального уряду, голова консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Ангела Меркель та віце-канцлер, лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Франк-Вальтер Штайнмаєр - провели політичний телепоєдинок. Як свідчать соцопитування, теледуель не змогла визначити абсолютного переможця.Телепоєдинок Меркель та Штайнмаєра, що тривав 90 хвилин, у неділю ввечері наживо транслювали чотири німецькі телеканали. За даними соцопитувань, проведених напередодні, за кульмінацією передвиборчої боротьби мали намір спостерігати понад 50% дорослих телеглядачів. Бліц-опитування, проведені телеканалами одразу після трансляції, показали майже рівний розподіл симпатій глядачів між дуелянтами.


Телеканал ARD повідомив про такий результат: 43% вважають, що Штайнмаєр тримався краще, 42% - що Меркель. 37% глядачів телеканалу RTL навпаки визнали Меркель переможцем, а 35% - Штайнмаєра. За даними каналу ZDF, голова ХДС виявилася більш компетентною у більшості тем - 51% проти 31%. Водночас, лідер соціал-демократів викликав більше симпатії і був більш переконливим - 31% проти 21%.


Експерти вказують на те, що телепоєдинок був позбавлений звичної для політичних конкурентів агресивності і для більшості глядачів доволі нудним. Дуелянти більше сперечалися із ведучими, ніж між собою. Це пояснюється тим, що обидва політики хоч і представляють протилежні табори, однак знаходяться ще в одній команді "великої коаліції" і разом відповідають за ті досягнення та помилки, що мали місце в країні протягом останніх чотирьох років. Політологи помітили також більше схожих, ніж протилежних позицій між Меркель та Штайнмаєром. Так, обидва підтримали політику держави щодо автоконцерну Opel та встановлення жорсткіших фінансових правил для банків. Водночас, лідер СДПН виступив за скорішу відмову країни від атомної енергії, проти чого виступає ХДС. І хоча теледуель, можна сказати, завершилася "нічиєю", кандидату від СДПН все-таки вдалося заручитися симпатією більшої кількості виборців. На цьому зійшлися майже всі телекоментарори. На їхній погляд, Ангела Меркель після дуелі не втратила прихильників, однак Франк-Вальтер Штайнмаєр зміг завоювати голоси більшості з тих, хто до останнього не міг визначитися із своїм вибором. Тим самим СДПН отримала шанс покращити свій результат і зменшити розрив з ХДС перед виборами.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект